Program telewizyjny na zlecenie POT c.d.

Casting do programu „Polska na śniadanie”

Polska Organizacja Turystyczna i Telewizja Polska zaprosiły do udziału w castingu na osobowość telewizyjną do programu „Polska na śniadanie” realizowanego w porannym magazynie telewizyjnej Dwójki pt.. „Pytanie na śniadanie”.

Wyłonionym w castingu pod okiem kamery osobowościom telewizyjnym powierzone zostaną role reporterów relacjonujących przebieg rejsu żaglowca S/Y „Fryderyk Chopin”.

Pierwszy próg kwalifikacyjny  to eliminacje do castingu. Osoby zainteresowane wzięciem w nim udziału miały za zadanie nadesłać do 14 maja dwu-trzyminutowe filmy, w których prezentują siebie lub/ i swoje ukochane miejsce w Polsce. Filmy nie musiały być technicznie doskonałe i profesjonalnie wyreżyserowane, choć organizatorzy uprzedzali, że nie będą akceptowane filmy nagrywane przy użyciu telefonów  komórkowych. Specjaliści dokonujący oceny szukali w kandydatach tego szczególnego „czegoś”, co przekona ich, że  autor prezentujący się przed amatorską kamerą ma zacięcie reporterskie, które w przyszłości pozwoli mu skupić uwagę widzów, by w sposób oryginalny i ciekawy pokazywać zakątki ojczystych stron.

Spośród autorów nadesłanych filmów wybranych zostało 16 kandydatów, którym z odcinka na odcinek programu stawiane będą kolejne, wciąż trudniejsze  zadania dziennikarskie z dziedziny turystycznej bądź zagadnień natury kulinarnej. W gronie jury znajdą się przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej, dziennikarz telewizyjny oraz lubiane przez media i  popularne  gwiazdy telewizji. Nie bez wpływu na końcową ocenę będą miały odczucia widzów, którzy będą  mieli możliwość oddawania  głosów sms-ami.

Ostatecznie 11 czerwca,  w finałowym odcinku programu „Polska na śniadanie”,  wyłoniona zostanie dwójka reporterów, którzy już następnego dnia otrzymają w imieniu władz Polskiej Organizacji Turystycznej tytuły Ambasadorów Polskiej Turystyki i wykonają swoje pierwsze dziennikarskie zadanie – komentować będą szczecińskie obchody Dni Morza z miejsca podniesienia kotwicy przez żaglowiec S/Y „Fryderyk Chopin”. Na jego pokładzie wyruszą następnie w rejs po europejskich morzach. Od 14 czerwca do 18 września przekazywać będą telewidzom swoje relacje z imprez promocyjnych w największych europejskich miastach portowych i wspólnie  z dziennikarzem programu „Pytania na śniadanie” prezentować wydarzenia promujące Polskę za granicą. Ambasadorowie Polskiej Turystyki odwiedzą w tym czasie  także wraz z telewizyjną ekipą ciekawe, warte bliższego poznania  miejsca w Polsce. Przy ich wyborze będą brane pod uwagę propozycje telewidzów, którzy wskazywać będą miejsca mogące ich zdaniem zafrapować swoim pięknem i niepowtarzalnością, co pozwala odkrywać piękno Polski na nowo i na nowo się w niej zakochać.

---------

14 maja – to ostateczna data nadsyłania do TVP  filmów promujących kandydata na ambasadora. Asres mailowy: pytanie@tvp.pl. Pod adresem strony dedykowanej konkursowi http://www.polskanasniadanie.pl/ można się dowiedzieć, jakie warunki powinien spełniać kandydat na super reportera „Polski na śniadanie”.

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit