Brytyjczycy w Polsce

Chętniej przyjeżdżają, dłużej bawią, więcej wydają

Według danych opublikowanych przez Brytyjski Urząd Statystyczny (Office for National Statistics, ONS) dotyczących podróży zagranicznych Wyspiarzy wynika, że chętniej podróżują oni do Polski.

W pierwszym kwartale tego roku liczba Brytyjczyków (ONS, za mieszkańca Wielkiej Brytanii uznaje osobę, która przebywała w tym kraju co najmniej jeden rok na zasadzie pobytu stałego) przekraczających polską granicę była wyższa o ponad 10 proc. niż w analogicznym okresie roku ubiegłego i osiągnęła poziom prawie 330 tys. podróżnych. O ponad 55 proc. wzrosły też kwoty, jakie wydają oni podczas wojaży po naszym kraju. Sięgnęły one w pierwszych trzech miesiącach tego roku prawie 100 tys. funtów.

Niezmiennie nieomal wszyscy wybierający się do Polski organizują wyjazd na własną rękę. Zaledwie 7 proc. skorzystało z usług firm pośredniczących. W grupie turystów goszczących w naszym kraju zwiększa się systematycznie udział osób w wieku od 25 do 34 lat. Wydłuża się czas pobytu w obrębie polskich granic. Obecnie oscyluje pomiędzy czterema a trzynastoma dniami.

Opublikowane informacje zostały zebrane na podstawie zbioru danych opublikowanych przez International Passenger Survey pod nazwą IPS TravelPack i - jak zastrzega ONS - badania zostały przeprowadzone na stosunkowo niewielkiej próbie respondentów.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit