Paryski POIT

Co chcą o Polsce wiedzieć Francuzi

Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Paryżu tradycyjnie już uczestniczył w marcowych paryskich t

Ci z turystów francuskich, którzy raz za radą pracowników paryskiego ośrodka POT wybrali się na wypoczynek do Polski, w większości wracają zadowoleni i proszą o pomoc w ułożeniu marszruty kolejnej podróży do naszego kraju.

W pierwszym kwartale tego roku w progach POIT pojawiło się prawie tysiąc trzystu klientów, kolejne trzy tysiące kontaktowało się za pośrednictwem poczty, o informacje drogą telefoniczną zdecydowało się zwrócić pięć i pół tysiąca klientów. Ponad cztery i pół tysiąca złożyło zamówienia na foldery i materiały informacyjne korzystając z dobrodziejstwa technik internetowych.

Największe zainteresowanie polecanymi formami pobytów turystycznych nad Wisłą wykazywali mieszkańcy regionu paryskiego, Nord Pas de Calais, Bretanii i Normandii, a dalej Doliny Loary, Doliny Rodanu i Alp, Alzacji Lotaryngii, ale też Prowansji, a nawet Lazurowego Wybrzeża.

Zwolennicy szybkich decyzji

Perspektywa spędzenia kilku weekendowych dni w Polsce pociągała z reguły osoby, które uznały za zbędne korzystanie z usług biur podróży. Tylko około 7 proc. decydowało się na wariant podróży po kraju przygotowany w całości przez touroperatora. Turyści planujący dłuższe wyjazdy wakacyjne trwające od tygodnia do czterech szukali jednak pomocy przedsiębiorstw turystycznych zajmujących się zapewnieniem transportu, rezerwacją noclegów, wynajmem samochodów, organizujących program pobytu obejmujący na przykład udział w imprezach kulturalnych, koncertach czy festiwalach. Osoby planujące wakacje troszczyły się w pierwszym rzędzie o nocleg. Wśród nich zdecydowanie przeważali zwolennicy spędzania nocy w kwaterach prywatnych, pensjonatach, wynajętych domkach letniskowych. Ponieważ są to najczęściej wyjazdy rodzinne padały pytania o zaplecze i place zabaw dla dzieci.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit