Konferencja POT

Czy kryzys może być szansą rozwoju polskiej gospodarki turystycznej?

Polskiej Organizacji Turystycznej powinna zostać powierzona rola koordynatora ...

Argumentów pozwalających twierdząco odpowiedzieć na tak postawione pytanie dostarczyła konferencja prasowa zorganizowana w warszawskiej siedzibie PAP przez Polską Organizację Turystyczną.

W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli: Rafał Szmytke, prezes POT; Jan Korsak, prezes Polskiej Izby Turystyki oraz Krzysztof Łopaciński, prezes Instytutu Turystyki.

- Nie jesteśmy oderwani od rzeczywistości, jesteśmy realistami. Nie próbujemy zaprzeczać istnieniu zjawiska spowolnienia gospodarczego i trudnościom w dostępie do finansowania przedsięwzięć gospodarczych, ale z drugiej strony pragniemy wskazać, że kryzysu w turystyce przyjazdowej obawiać się nie należy, a wręcz przeciwnie – trzeba wykorzystać szansę, jaką stwarza obniżenie wartości złotówki wobec euro i dolara – mówił prezes Rafał Szmytke.

Złotówka w dół, popyt w górę

Niski kurs polskiej waluty, który nie jest powodem do zadowolenia rodaków chcących wybrać się na zagraniczne wakacje – stwarza korzystne warunki dla organizatorów turystyki przyjazdowej. - Polska oferta stała się atrakcyjna z uwagi na niskie ceny i wysoki standard usług – stwierdził prezes POT. Przykładem jest odwrócenie kierunku ruchu turystycznego na granicy polsko-słowackiej. Tej zimy mniejsza liczba Polaków wypoczywa w ośrodkach narciarskich u naszych południowych sąsiadów. Rośnie za to rzesza Słowaków decydujących się spędzić ferie w polskich górach. Jeszcze dobitniej tę tendencję podkreśla skok atrakcyjności przyjazdów do naszego kraju w celu poddania się zabiegom leczniczym, sanatoryjnym i odnowy biologicznej w obiektach świadczących usługi welness & spa. Wzrastała będzie także liczba obcokrajowców z krajów najbliżej z Polską sąsiadujących, przede wszystkim z Niemiec i Ukrainy, składających nad Wisłą krótkie wizyty.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit