Dzień ekspercki POT na targach Tour Salon

Dla zainteresowanych rynkiem wschodnim i sektorem uzdrowisk

Andrzej Sierakowski / fot. Michal Massa Masior

Wszystkim obecnym na targach turystycznych Tour Salon w Poznaniu polecamy program „Dnia eksperckiego POT”. Ze szczególną uwagą  powinny spotkać się wykłady dotyczące promocji polskiej oferty turystycznej w Rosji i na Ukrainie, a także tematyka warsztatów poświęconych  promocji  uzdrowisk, usług Spa i wellness.

Wygłoszą  je dyrektorzy ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej w Moskwie i na Ukrainie Andrzej Sierakowski i Włodzimierz Szczurek. Nie należy obawiać się sztywnych teoretycznych  prezentacji. Pracujący od 2003 roku w POT dyrektor Sierakowski jest z krwi i kości praktykiem branży turystycznej. Może pochwalić się blisko trzydziestoletnim stażem w ORBISIE, w którym przeszedł drabinę służbową od referenta do dyrektora oddziału. Zajmował się turystyką przyjazdową i organizacją kongresów, a także wyjazdami polskich turystów za granicę. Dowodem uznania dla obecnej pozycji Polski na rynku turystycznym Rosji jest, po raz trzeci z rzędu, jednogłośne powierzenie Andrzejowi Sierakowskiemu przewodnictwa Zarządu Zrzeszenia Narodowych Organizacji Turystycznych ANTOR w Moskwie. Jest jedynym Polakiem pełniącym tak prestiżową społeczną funkcję w Federacji Rosyjskiej. - Umiejętność łączenia interesów konkurencji w imię wyższych celów – to rzadka i bardzo cenna cecha charakteru – tak wyraził się o pozycji Sierakowskiego prezes Rosyjskiej Izby Turystyki.

Na co mogą liczyć obecni w Poznaniu na spotkaniu z dyrektorem moskiewskiego ośrodka POT? Przede wszystkim na garść argumentów uzasadniających większą obecność na rynku rosyjskim polskich hotelarzy i biur podróży. Ma to uzasadnienie. Liczba Rosjan wyjeżdżających do Polski rośnie średnio o 20 proc. w skali roku. Warto skorzystać z dogodnego momentu, jakim jest planowana przez POT na przyszły rok intensywna kampania   reklamowa w Rosji, po której można spodziewać się wyraźnego impulsu dodatkowo pobudzającego rosyjskich turystów do podejmowania decyzji o podjęciu podróży do naszego kraju. Wyraźnie zainteresowanie Polską u wschodnich sąsiadów wzrosło w trakcie mistrzostw Europy w piłce nożnej. Polska i Polacy w ostatnich latach nie mieli w Rosji tak dobrej prasy, jak podczas Euro 2012. W oczywisty sposób współorganizacja turnieju piłkarskiego zachęciła też do ściślejszej współpracy ukraińskich przedsiębiorców turystycznych z firmami świadczącymi usługi turystyczne w Polsce.

Prezentacje  Andrzeja Sierakowskiego i Włodzimierza Szczurka odbędą się 25 października, w pawilonie 6a w Sali II. Pierwsza rozpocznie się o 11.30, druga o 12.15. Wstęp wolny.

W tej samej sali od godziny 16.00 do 17.30 trwać będą warsztaty otwarte dla branży turystycznej. Ich tematyką będzie promocja uzdrowisk, usług Spa i wellness. W przyszłym roku ten dział polskiej gospodarki turystycznej będzie promowany szczególnie intensywnie, zgodnie z harmonogramem i metodologią wynikającą z „Marketingowej strategii Polski w sektorze turystyki na lata 2012-2020”. W warsztatach wezmą udział dyrektorzy zagranicznych ośrodków POT oraz przedstawiciele regionalnych organizacji turystycznych.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit