Bez udziału ludzi mediów nie udałoby się skutecznie promować polskiej turystyki.

Konkurs dla dziennikarzy im. Mieczysława Orłowicza

Magazyn Press objął w tym roku patronatem konkurs im. Mieczysława Orłowicza. Konkurs organizowany jest od siedmiu lat przez Polską Organizację Turystyczną przy współudziale Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

Do udziału w nim zapraszani są dziennikarze prasowi, radiowi i telewizyjni, mediów ogólnopolskich i lokalnych, którzy w najlepszy sposób popularyzują walory turystyczne Polski oraz podejmują problematykę krajowej gospodarki turystycznej. Konkurs organizowany jest w ramach kampanii promocyjnej Polski na rynku krajowym prowadzonej przez POT. Kampania ma na celu upowszechnienie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie, promowanie produktów konkurencyjnych dla rynków zagranicznych, które mogą się przyczynić do wzrostu uczestnictwa Polaków w turystyce krajowej.

Nagrody są szczególnym wyrazem podziękowania, jakie branża turystyczna składa środowisku dziennikarskiemu. Bez udziału ludzi mediów nie udałoby się skutecznie promować polskiej turystyki.

Laureatami nagród Orłowicza w sześcioletniej historii konkursu zostali miedzy innymi tak znani dziennikarze, jak Elżbieta Dzikowska, Halszka Wasilewska, Piotr Olivier Janiak, Józef Węgrzyn, Sława Bieńczycka czy Henryk Sytner. Nagrody specjalne otrzymały też redakcje miesięcznika „Poznaj swój kraj” i tygodnik „Newsweek”.

W tegorocznej edycji Konkursu opublikowane prace dziennikarskie można przesyłać do 10 lutego 2009 roku.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit