Nominacje do tytułu honorowego Ambasadora Kongresów Polskich

Do 10 września możemy zgłaszać kandydatury

W tym roku po raz piąty uroczyście wręczone zostaną symboliczne paszporty nowo powołanym przez kapitułę członkom korpusu Ambasadorów Kongresów Polskich - osobistościom ze świata nauki, kultury i organizacji społecznych, ludzi o powszechnie cenionym autorytecie, którzy decydują się angażować go w misji promocji Polski.

 

Program Ambasadorów Kongresów Polskich realizowany jest przez Polską Organizację Turystyczną wspólnie ze stowarzyszeniem Konferencje i Kongresy w Polsce przy współudziale zaproszonych osób i instytucji. Nawiązuje on do praktyki stosowanej w wielu państwach europejskich, w których agendy rządowe angażują się w wsparcie ludzi o uznanej pozycji międzynarodowej, których głos brany jest pod uwagę przez międzynarodowe gremia decydujące o wyborze miejsc organizacji kongresów. Również w Polsce idea programu zyskuje przychylnych zwolenników. Obecnie grupa ambasadorów polskich kongresów liczy 55 osób.

Organizatorzy zapraszają do czynnego włączenia się w Program Ambasadorów Kongresów Polskich poprzez nadsyłanie wypełnionych ankiet z propozycjami nominacji do tego zaszczytnego tytułu. Jedna instytucja może zgłosić maksymalnie dwie kandydatury. Termin nadsyłania ankiet upływa10 września.

Szczegółowe informacje wraz z ankietą zamieszczone zostały na portalach: www.pot.gov.pl i www.skkp.org.p


------------------------------

Statystycznie prawie 30 proc przyjazdów cudzoziemców do Polski wiąże się z celem służbowym. Budżet konferencji, w której bierze udział około 600 uczestników wynosi (bez kosztów przelotu) około 250 tys. dolarów. Specjaliści nazywają je mianem „pieniędzy ekologicznych” ponieważ wydatnie powiększają bilans gospodarczy kraju bez konieczności inwestycji przemysłowych. 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit