Telefon bezpieczeństwa: 0 800 200 300; +48 608 599 999

Do 30 września, od godz. 10.00 do 22.00

Jak co roku w sezonie letnim uruchomiony został „Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych przebywających w Polsce”. Przedsięwzięcie realizuje Polska Organizacja Turystyczna wspólnie z Komendą Główną Policji, Ministerstwem Sportu i Turystyki, oraz Urzędem do Spraw Cudzoziemców.

„Telefon bezpieczeństwa” umożliwia nie tylko pomoc w nagłych sytuacjach kryzysowych, które mogą spotkać zagranicznych turystów, ale oferuje także wsparcie w sprawach związanych z np.: kłopotami ze zdrowiem, zaginięciem dokumentów, jak też uzyskaniem informacji turystycznej. Turyści mogą skorzystać z bezpłatnej infolinii 0 800 200 300 dla telefonów stacjonarnych, a także z płatnego wg. cenników sieci numeru telefonu komórkowego: +48 608 599 999. Telefon działał będzie do 30 września w godzinach 10.00-22.00 pod nadzorem Komendy Głównej Policji, co znacznie przyspiesza podejmowanie interwencji w nagłych przypadkach.

Z telefonu korzystać mogą cudzoziemcy porozumiewający się w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim.

O tej przydatnej usłudze turyści dowiadują się między innymi z lektury ulotek, które w nakładzie ponad 120 tys. rocznie w co najmniej 3 wersjach językowych kolportowane są przez wybrane polskie ambasady, Polskie Ośrodki Informacji Turystycznej, rozdawane na przejściach granicznych, lotniskach, centrach informacji turystycznej. Numery telefonów widnieją też na portalu narodowej organizacji.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit