Do 31 sierpnia fotografujemy i filmujemy szlak

ulotka-Odkryj-Szlak-DRUK-1-strona---Kopia

Ci, którzy potrafią z wprawą posłużyć się aparatem fotograficznym w swoim smartfonie, lustrzanką lub kamerą – powinni wziąć udział w konkursie Odkryj Szlak organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Małopolską Organizację Turystyczną. Uczestnicy mają za zadanie zaproponować własną propozycję trasy weekendowej Szlakiem Architektury Drewnianej. Prezentacja powinna składać się z sekwencji zdjęć lub nakręconego filmu. Autorzy najciekawszych materiałów otrzymają atrakcyjne nagrody.

Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce nagrodzony został w 2013 roku Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej. Konkurs zachęcający do odkrycia piękna szlaku, unikatowego na skalę światową, jest jedną z form promocji ubiegłorocznego laureata. Hasło przewodnie, które organizatorzy kierują do twórców brzmi „uwolnij kreatywność i stwórz unikalne kadry obiektów szlakowych!". Aby wziąć udział w konkursie Odkryj Szlak należy pokaz wykonanych zdjęć lub krótki film przedstawiający propozycję weekendowej trasy zwiedzania Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce zamieścić na stronie internetowej www.odkryjszlak.pl posługując się elektronicznym formularzem. Regulaminowy termin umieszczenia materiałów ustalony został na 31 sierpnia.

Nagrody jury, publiczności i nagrody tygodnia

Główną nagrodą, ufundowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną, jest weekendowa podróż dla 4 osób Camperem Małopolskim po zaplanowanej przez Zwycięzcę trasie. Laureat konkursu wybierze się w trzydniową wizytę po obiektach Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, które znalazły się w jego filmie lub prezentacji zdjęć.

Drugą nagrodę jury stanowią dwa noclegi dla dwóch osób w hotelu Wyspiański, usytuowanym trzy minuty spacerem od Rynku Głównego w Krakowie. Po odpoczynku i śniadaniu na zwycięzcę wraz z osobą towarzyszącą czekać będzie niezapomniana przygoda w Kopalni Soli w Wieliczce. Tam, na trasie górniczej, uczestnicy ekspedycji wcielą się w śleprów - początkujących górników. W roboczych strojach, w kaskach, z lampami w dłoniach przemierzać będą komory i korytarze, ucząc się podziemnego fachu. Każdego wieczoru restauracja „W starej Kuchni" przeniesie naszych laureatów w świat tradycyjnej kuchni polskiej, gdzie będą mogli posilić się do syta.

Z kolei trzecia nagroda juryzawiedzie laureata w Pieniny, gdzie szczęśliwiec wraz z osobą towarzyszącą zostaną ugoszczeni na jedną noc w jednej z regionalnych willi na Polanie Sosny w Niedzicy. Goście będą mogli również rozkoszować się widokami podczas spływu jednym z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie - przełomem Dunajca. Wieczorem na naszych podróżników czekać będzie relaksacyjna sesja w saunie fińskiej i przepyszny obiad przygotowany przez szefa kuchni restauracji „Dwór".

Na autorów prac, które zdobędą najwięcej głosów internautów, czeka nagroda publiczności, ufundowana przez sponsora strategicznego konkursu – Grupę TRIP, będzie to voucher na dwa noclegi w hotelu BelvedereResort & Spa z wyżywieniem, nieograniczonym dostępem do strefy wodno-termalnej i dwoma zabiegami wybranymi spośród propozycji przedstawionych przez centrum SPA.

Dodatkowo co tydzień, najlepsze prezentacje zdjęć i filmy będą nagradzane nagrodami tygodnia od partnerów konkursu, w postaci voucherów na posiłki w regionalnych karczmach i pobyty w hotelach.

Do udziału w konkursie zachęcają reklamy w sieciach kin między innymi warszawskich, krakowskich i wrocławskich oraz na antenie stacji radiowej „Złote Przeboje", na ekranie komputera można obejrzeć filmowy zwiastun klikając Tutaj >>

Elżbieta Tomczyk-Miczka

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit