Konkurs im. Mieczysława Orłowicza

Doceniamy wkład mediów w promowanie walorów turystycznych rodzinnego kraju

Komu przypadła prestiżowa statuetka?...Więcej »

Po raz siódmy wręczono dziennikarzom nagrody w konkursie im. Mieczysława Orłowicza. Stanowią one szczególny wyraz podziękowania, jakie Polska Organizacja Turystyczna składa środowisku dziennikarskiemu. Bez udziału mediów nie udałoby się skutecznie promować polskiej turystyki.

Konkurs organizowany jest przez POT przy współudziale Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. (Szczegóły na temat jego zasad oraz laureatów wszystkich edycji zamieszczamy w dziale Konkursy, w prawej szpalcie Aktualnościach Turystycznych).

Nagrody Orłowicza Anno Domini 2008 wręczono podczas (skromniejszego w tym roku w oprawie lecz nadal przebiegającego w uroczystej atmosferze) spotkania w salach warszawskiego hotelu Marriott w obecności zaproszonych dziennikarzy prasowych, radiowych i telewizyjnych, parlamentarzystów, przedstawicieli urzędów marszałkowskich, administracji państwowej, regionalnych organizacji turystycznych i branży turystycznej. Wśród przybyłych byli między innymi Katarzyna Sobierajska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Jan Korsak, prezes Polskiej Izby Turystyki, przewodniczący Rady POT, Aleksander Giertler, przewodniczący Rady Krajowej Izb Turystyki w Polsce, Tomasz Rudomino, wiceprezes TVP, laureat nagrody Orłowicza przyznanej w pierwszej edycji konkursu, obecnie nadal z nim związany jako członek konkursowej Kapituły.

W uznaniu dziennikarskiego dorobku

Witając zebranych Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej podziękowała ludziom mediów za odkrywanie jak kraj długi i szeroki jego piękna i turystycznych atrakcji. – Dzięki konkursowi możemy lepiej poznawać Wasze reportaże, programy i materiały publicystyczne. Nagradzając najlepsze, wskazane przez Kapitułę, pragniemy uhonorować Wasz wkład w promowanie wśród Polaków walorów turystycznych rodzinnego kraju. Sami dziennikarze również przyznają, że dzięki konkursowi żywiej zainteresowali się turystycznymi walorami naszego kraju, a odkrywanie jego uroków staje się fascynującą przygodą zawodową – mówiła prezes Wąsowicz-Zaborek.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit