Dokąd na golfa?

Dyr. Bogdan Becla na stoisku partnera oraz wspolorganizatora konkursu Irish Golf Review


Cudzoziemcy, zwolennicy aktywnej rozrywki, jaką dają godziny spędzane na polach golfowych, coraz częściej oddają się swojemu ulubionemu hobby w ośrodkach północnej Polski.

Golf był wiodącą tematyką narodowego stoiska Polskiej Organizacji Turystycznej podczas zakończonych 25 stycznia konsumenckich targów turystycznych Holiday World Show w Dublinie. Ofertę obejmującą tę popularną wśród Wyspiarzy dyscyplinę promowali specjaliści reprezentujący Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną i pola golfowego Sierra Golf, Warmińsko-Mazurską Organizację Turystyczną z polem golfowym Sand Valley oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Bezpośrednie spotkania handlowe przyniosły efekt. Bezpośrednią współpracę z polskimi regionami nawiązali touroperatorzy specjalizujący się w obsłudze tej wymagającej grupy zamożnych klientów - Cassidy Golf, KEM Travel oraz Travel Solutions.

Zyskają polskie pola golfowe, zyskają również irlandzkie. Dyrektor londyńskiego ośrodka POT Bogdan Becla oraz przedstawiciele polskiego biznesu turystycznego odbyli szereg spotkań z kierownictwami klubów i organizatorami turystyki najbardziej cenionymi przez irlandzkich golfistów, między innymi Druids Glen, Irish Travel Touroperators Association, Irish Golf Tour Operators Association oraz International Association of Golf Tour Operators. Uzgodniono zasady współpracy polegającej na wymianie grup golfowych pomiędzy zainteresowanymi klubami golfowymi obu krajów. Ponad pół tysiąca targowych gości wzięło udział w konkursie POT zorganizowanym przy współudziale Irish Golf Review. Gówną nagrodę stanowił czterodniowy pobyt na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach z noclegami w hotelu Gdańsk, apartamentach Sierra Golf, Sand Valley, i oczywiście, z możliwością gry w golfa. Z rywalizacji konkursowej zwycięsko wyszła Mary Dennis, mieszkanka Lucan, County Dublin.

Londyński ośrodek POT prowadzi od półtora roku intensywną promocję polskich pól golfowych. Jedną z ich form są zaproszenia irlandzkich golfistów do Polski. W maju i we wrześniu tego roku zaplanowano dziesięciodniowe podróże dla kilkudziesięcioosobowych grup z Zielonej Wyspy. Organizowane są przez ośrodek POT i czołowego touroperatora golfowego z Irlandii, The Flying Golfer. Wielokolumnowe artykuły szczegółowo opisujące walory polskich pól ukazują się na łamach Irish Golf Review oraz Destination Golf, wpływowych irlandzkich magazynach poświęconych zagadnieniom tego sportu. Jak podkreśla dyrektor Becla, coraz większa liczba Irlandczyków nie ogranicza się tylko do pytań o standardowe oferty pobytu w Krakowie i innych najbardziej znanych miejsc w naszym kraju, ale też o możliwości aktywnego spędzania czasu, do których zalicza się gra w golfa.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit