Niemcy planują letni urlop

Drogie euro, tanie wakacje

Ważną sugestię z punktu widzenia wydatków związanych z tegorocznymi letnimi planami wakacyjnymi - otrzymali niemieccy turyści od Federalnego Związku Banków Niemieckich. Jak wynika z opublikowanych pod koniec czerwca danych, Polska oferuje najniższe ceny spośród krajów, które chętnie nasi zachodni sąsiedni zwykli brać pod uwagę wybierając miejsce wypoczynku.

I tak, niemiecki turysta może nad Wisłą kupić towary i zapłacić za usługi, które w ojczyźnie kosztowałyby go ponad 30 proc więcej. Porównanie analityków bankowych wskazuje, że wartość jednego euro w Niemczech wzrasta w Polsce do 1.32 euro. Plasuje to nasz kraj na szczycie listy najbardziej atrakcyjnych cenowo miejsc wakacyjnych w Europie.

Opłacalne dla Niemców są też podróże na Węgry, które sytuują się na drugiej za Polską pozycji z listy opublikowanej przez związek banków. U naszych „bratanków” przybysz z Niemiec zaoszczędzi 17 centymów na każdym wydanym tam euro. Kolejne na liście krajów dokąd warto Niemcom wyjechać, jeśli nie chcą przepłacać - to Bułgaria i Chorwacja, gdzie jest taniej, lecz już raczej symbolicznie. Wartość jednego euro w porównaniu do cen w Niemczech to odpowiednio 1,09 i 1,08 euro.

Kierując się lekturą kursu walut, liczący się z centymem niemiecki turysta, na pewno zwróci uwagę na te z europejskich krajów, w których sprzedawcy towarów i usług zapuszczą najgłębiej dren do jego kieszeni. Najdroższą okaże się Dania. U sąsiadów z północy wartość jednego euro w jego portfelu spadnie do 0.78 euro. Następne w kolejności rejony Starego Kontynentu, w których w czerwcu tego roku towary i usługi kosztują więcej niż w Niemczech to Szwajcaria, Francja i Włochy.

Zestawienie dokonane przez Związek Banków Niemieckich obrazujące siłę nabywczą euro w wybranych krajach, w których Niemcy spędzają urlopy, wykorzystane zostało w wielu publikacjach niemieckich dzienników i portali internetowych. Zamieszczamy je obok.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit