Złoto i Brąz w Berlinie

Ekranowe sukcesy filmów o Chopinie

Cykl  festiwali organizowanych przez zrzeszenie CIFFT (Comité International des Festivals du Film Touristique) w Wiedniu otworzył słynny Festiwal przy Targach ITB w Berlinie „The Golden City Gate”.

Film Agnieszki Holland i Magdaleny Łazarkiewicz „Warsaw, European Capital of Culture 2016” promujący Warszawę jako kandydata do Europejskiej Stolicy Kultury zdobył złotą statuetkę w kategorii „Miasto – turystyka”, a przygotowany specjalnie z okazji Chopinowskiej Rocznicy piękny film Jerzego Szkamruka i Piotra Sławińskiego pt. „Fryderyk 2010” otrzymał brązową statuetkę w kategorii „Regiony”. Twórcom należą się gratulacje szczególne, bowiem po raz pierwszy w historii aż dwie statuetki poszły w ręce Polaków.

Do 15 kwietnia można zgłaszać filmy na polski festiwal zrzeszony w CIFFT, który już po raz piąty odbędzie się w Płocku w dniach 28-30 maja pod nową nazwą Film, Art & Tourism Festival. W tym roku wprowadzono specjalną kategorię „Chopin w filmie”, a Festiwal poprzedzi konferencja Polish Tourfilm Academy w Warszawie poświęcona filmowej i multimedialnej promocji Polski wokół Wielkiego Kompozytora.

 (ek)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit