Europejski laur na ITB 2014

Jan Wawrzyniak, dyrektor polskiego ośrodka POT w Berlinie …Więcej


Przyzwyczailiśmy się do berlińskich laurów. Nie zawiedliśmy się i tym razem, choć to było „tylko" drugie miejsce dla najlepszych stoisk tegorocznych międzynarodowych targów ITB w Berlinie. Narodowe stoisko Polskiej Organizacji Turystycznej przyznano laur w kategorii Europa.

Lepsi byli w tym roku Austriacy. Za Polską uplasował się włoski region Pulia. Nagrodę w imieniu odwiedzających przyznaje Wyższa Szkoła Biznesu z Kolonii, która przez wszystkie dni targowe zbiera opinie na podstawie szczegółowej ankiety. Polskie stoisko narodowe zorganizowane zostało na targach ITB po raz 27, tradycyjnie zajmowało w kompleksie wystawienniczym Messe Berlin halę 15.1 o powierzchni półtora tysiąca metrów kwadratowych. W przestronną zabudowę stoiska zgodnego z nowoczesną stylistyką architektury wystawienniczej, dekoratorzy wkomponowali wizualną aranżację, na którą złożyły się motywy najnowszej międzynarodowej kampanii promocyjnej POT wykorzystującej odniesienia do scen najbardziej znanych światowych bajek. Zwiedzający pozytywnie ocenili wyraźny podział tematyczny W dziale Zdrowie i Uroda … Więcejstoiska na część zajmowaną przez polskie regiony, atol wellness i spa zagospodarowany przez Konsorcjum Zdrowie i Uroda oraz sektor sportowy wyposażony w elementy infrastruktury treningowej nawiązujące do europejskich mistrzostw w siatkówce mężczyzn, które w połowie roku rozegrane będą w Polsce. Nagroda za europejską ekspozycję jest nagrodą zespołową dla ponad stu wystawców prezentujących ofertę polskich regionów na stoisku POT, w tym samorządów, regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych, biur podróży, hoteli, zrzeszeń i stowarzyszeń, punktów i centrów informacji turystycznej. Okolicznościową statuetkę i dyplom Second Best Exhibitor ITB 2014 w kategorii Europa, odebrał podczas uroczystej gali dyrektor polskiego ośrodka POT w Berlinie Jan Wawrzyniak.

Garnitur nie jest przeszkodą …WięcejChoć na berlińskich targach mniej w ostatnich latach zwiedzających, dla przedsiębiorców turystycznych ITB bezdyskusyjnie utrzymują nadal miano najważniejszej i najbardziej prestiżowej imprezy wystawienniczej i handlowej. W ciągu pięciu dni targi odwiedziło 114 tys. gości. Ponad jedna trzecia wystawców i prawie 30 procent odwiedzających to goście spoza Niemiec. Najwięcej turystów przekraczających polską granicę to sąsiedzi zza Odry. Polscy wystawcy zgodnie podkreślali zmianę w motywacji przyjazdów do naszego kraju. Na przykład podróże sentymentalne ustępują turystyce zdrowotnej, służą poprawie zdrowia, urody i odnowie biologicznej, coraz większym zainteresowaniem cieszy się oferta turystyki aktywnej, miejskiej i kulturowej.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit