Mazury 7155

Finał tuż, tuż

Akcja flash mob na Placu Zamkowym była apelem o głosowanie na Mazury w konkursie na Nowe 7 Cudów Natury

W wielojęzycznym korowodzie spacerowiczów na warszawskim Placu Zamkowym słyszało się powtarzane:  - Mazury, Masuria, Masuren, Mazurie... Akcja flash mob Polskiej Organizacji Turystycznej skupiła uwagę wszystkich, którzy w sobotę w południe znaleźli się przed Kolumną Zygmunta na stołecznej starówce.

Pomimo słonecznej pogody, temperatura powietrza o tej porze roku nie jest najwyższa. Nie ochłodziło to zapału młodych ludzi w białych  koszulkach z napisem „Głosuj na Mazury”, którzy  skrzyknęli się odpowiadając na apel POT.  Gdy wskazówki zegara na wieży Zamku Królewskiego wskazały godzinę 12, ułożyli się na zimnym bruku w taki sposób, by utworzyć kształt napisu o treści Mazury 7155.

Był to kolejny apel przypominający o konieczności wsparcia  Wielkich Jezior Mazurskich w finale konkursu na Nowych 7 Cudów Natury. Aby kandydat reprezentujący nasz kraj zdobył tytuł, konieczna jest mobilizacja internautów i posiadaczy telefonów komórkowych. Wykorzystując te łącza komunikacji oddać można głos poparcia doliczany do ogólnej sumy gromadzonej na kontach finalistów.

Popularyzacja Mazur poprzez wysokie notowania w konkursie promuje   narodową turystykę. Przyczynia się zarazem do wzmocnienia pozytywnego   wizerunku Polski świecie – mówił prezes POT Rafał SzmytkeChoć przeprowadzane w miejscach publicznych akcje określane jako flash mob, są  z natury rzeczy spontaniczne, niespodziewane  i zaskakujące - wszystkowiedzące stacje telewizyjne zdążyły wysłać na stołeczną starówkę ekipy filmujące zdarzenie. Jeśli ktoś przeoczył relacje telewizyjne lub wpisy na facebooku może rzucić okiem na zdjęcia zamieszczone na stronach POT. Oczywiście po to, żeby przypomnieć sobie  numer  7155, pod który należy wysyłać sms z hasłem Mazury.  Można wysłać dowolną liczbę sms z tego samego numeru telefonu. Czas nagli. W najbliższy piątek, 11 listopada, konkurs na Nowe 7 Cudów Natury zostanie zakończony. Do tego momentu kolejność finiszujących  pretendentów do pierwszej sódemki trzymana jest w tajemnicy. W piątek dowiemy się, czy nasz kandydat znalazł się w gronie zwycięzców konkursu?

Nawet jeśli w stawce konkurentów Mazur są miejsca bardziej znane, i one są faworyzowane w końcowej rozgrywce, turystyczna atrakcyjność Wielkich Mazurskich Jezior godna jest miana finalisty. Godna jest  tytułu najpiękniejszego miejsca na ziemi.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit