Paryski POIT

Gdańsk organizatorem kongresu francuskich dziennikarzy turystycznych

Z inicjatywy ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Paryżu - Gdańsk wybrany został przez francuskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Turystycznych AJT (Association des Journalistes de Tourisme) na miejsce organizacji dorocznego kongresu.

Francuscy dziennikarze obradować będą w Gdańsku w drugiej połowie roku, od 22 do 25 października. Drugim miastem, które złożyło ofertę organizacji kongresu była Barcelona.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Turystycznych zrzesza 180 członków reprezentujących wszystkie francuskie media. Popularne tytuły gazetowe i magazyny, prasę ekonomiczną, specjalistyczną i branżową, stacje radiowe i telewizyjne oraz portale internetowe. Prezesem Stowarzyszenia AJT jest Bruno Courtin, redaktor naczelny tygodnika „Hôtel Restau Hebdo”. AJT powstało w 1997 roku w wyniku połączenia Stowarzyszenia Profesjonalnego Dziennikarzy Turystycznych i Stowarzyszenia Dziennikarzy Plenerowych.

Po raz pierwszy kongres AJT odbędzie się w Europie Środkowej. Wybór Gdańska świadczy o rosnącym zainteresowaniu Polską nad Sekwaną, a także potwierdza uznanie dla profesjonalnie świadczonych usług konferencyjnych. Pobyt francuskich dziennikarzy przyczyni się do promocji miasta szczególnie w perspektywie kandydatury do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Obszerniej o kongresie AJT na www.pot.gov.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit