Emocje przed Euro 2012

Gdzie zniknął cenny puchar

Przed pierwszym meczem w hotelu Concorde. Maestro Czekolady Janusz Profus z pucharem Henri Delaunaya

W marketingu liczy się pomysł, liczy się też realizacja. Wśród pomysłów promujących w trakcie berlińskich ITB zbliżające się UEFA EURO 2012, brawa zebrał turniej piłkarski, którego nagrodą był  puchar  z czekolady – wierna replika Pucharu Henri Delaunaya.

Mecze rozegrano w berlińskim hotelu Concorde podczas „Wieczoru Mistrzów Europy. Polskie Miasta EURO 2012™”. Wzięły w nim udział narodowe reprezentacje krajów, które w czerwcu wybiegną na murawę boisk  Polski i Ukrainy. W składach drużyn znaleźli się między innymi przedstawiciele mediów, najbardziej opiniotwórczego środowiska obecnego na targach ITB. W imieniu organizatora mistrzostw - Polskiej Organizacji Turystycznej, rytuału przekazania pucharu zawodnikom zwycięskiej ekipy dokonali - z zachowaniem sportowego ceremoniału - Jan Wawrzyniak, dyrektor ośrodka POT w Berlinie oraz  Rainer Holzschuh, wydawca  wpływowego magazynu piłkarskiego „Kicker”. Nagroda trafiła do rąk polskiego parlamentarzysty Artura Górczyńskiego i jego niemieckiego partnera z boiska Arne Millauera. Puchar Delaunaya ważący 16 kilogramów wykonał z  masy kakaowej Janusz Profus szczycący się oficjalnym tytułem zawodowym Maestro Czekolady. Cenną nagrodę ufundował Wedel - sponsor UEFA EURO 2012™. Jakie były dalsze losy trofeum? Kibice musieli tylko przełknąć ślinkę. Nie doczekali się degustacji, na którą liczyli. Zawodnicy podjęli jednomyślną decyzję o przekazaniu swojego trofeum uczniom polskiej szkoły w Berlinie Robert-Jungk-Oberschule przy Sächsische Strasse 58. Na pewno nie trafił do pamiątkowej gabloty. Zniknął, i nie trudno odgadnąć gdzie.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit