Z relacji POIT w Berlinie

ITB były udane. Nie wiem kto mógłby mówić, że było inaczej

Zwiedzający pozostawali przy stoiskach polskich regionów do ostatniej minuty targów

Jak poinformował Aktualności Turystyczne Jan Wawrzyniak, dyrektor ośrodka POT w Berlinie bezpośrednio po zakończeniu targów ITB, przedstawiciele polskiej branży turystycznej przekazywali mu wyłącznie dobrą lub  bardzo dobrą ocenę efektów tegorocznych targów. Stwierdzili, że od lat już nie mieli tak korzystnych pod względem jakości i ilości rozmów, takiego zainteresowania ich ofertą.

- Oferta regionów, sposób jej prezentacji i dodatkowe działania promocyjne były jak zwykle zróżnicowane. Polski pawilon był dla widzów niewątpliwym magnesem. Zwiedzających było tylko nieznacznie mniej niż w rekordowym 2011 roku, kiedy byliśmy krajem partnerskim. Natomiast, co warto podkreślić, po raz pierwszy w mojej prawie dziesięcioletniej obecności na ITB zaobserwowałem, że pozostawali oni przy stoiskach polskich regionów do ostatniej minuty targów!

Wszyscy odnieśliśmy wrażenie, że w tym roku na targach ITB było generalnie mniej publiczności, ale według oficjalnych danych Messe Berlin, większych różnic w stosunku do poprzednich lat nie było (w 2011 r. – 113 tys. gości branżowych / 59 tys. zwiedzających, w 2010 r. – 110 tys. gości branżowych / 60 tys. zwiedzających).

Jak informowali młodzi ludzie prowadzący na rzecz regionów promocyjne działania na całym terenie targów, w pawilonie polskim panował największy ruch.

Na uwagę zasługuje fakt docenienia Polskiego Stoiska Narodowego  przez  jury Cologne Business School w Kolonii. W konkursie na najlepsze stoisko targowe ITB Berlin 2012 (Best Exhibitor Award), w kategorii „Europa” zajęliśmy trzecie miejsce. Przed Polską na drugim miejscu znalazła się Austria, na pierwszym zaś Wyspy Kanaryjskie. To jednak nie koniec. Podczas targów nasz kraj otrzymał również prestiżową nagrodę Emerging Tourism Destination przyznawaną rokrocznie przez Pacific Area Travel Writers Associations dla krajów, w których widoczny jest progres w turystyce. Nagrody wręczone zostały podczas konferencji poświęconej rozwojowi turystyki na świecie „Sustainable Green Tourism Need for a Global Strategy”, na której POT reprezentował wiceprezes Bartłomiej Walas.

Inne pozytywy to ekspozycja EURO 2012, imprezy około targowe i działania promocyjne na terenie Berlina.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!