Korespondencja z Berlina

Jak sprzedawać, żeby zechcieli kupić?

Fot.: Portal Rad - Reise - Service

Z berlińskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej otrzymaliśmy materiał opisujący interesujące branżę turystyczną zjawisko zdobywającej coraz szerszą grupę zwolenników mody na aktywny wypoczynek wśród naszych zachodnich sąsiadów. Tym razem jest to garść informacji dotyczących tego rodzaju urlopów, których główną atrakcję stanowi przyjemność jazdy na rowerze w połączeniu z ciekawymi plenerami, wydarzeniami i urokami życia  towarzyskiego.

Dane na ten temat czerpiemy ze świeżo zaktualizowanego opracowania Firmy Badań Rynku i Doradztwa Trendscope. Z przeprowadzonych badań wynika, że  w ubiegłym roku niemieccy cykliści odbyli na swoich jednośladach ponad 5.5 mln podróży z co najmniej jednym noclegiem. Okazało się, że formę takiego aktywnego urlopu wybierają przede wszystkim „best ager”, czyli  osoby po pięćdziesiątce, ale przed 65 rokiem życia. Rodziny z małymi dziećmi uważają wyprawy rowerowe za zbyt kłopotliwe. Decydują się więc na nie dopiero, gdy ich pociechy osiągną samodzielność i opuszczą dom rodzinny. Zresztą co znamienne,  wchodząca w dorosłość niemiecka młodzież, w nikłym stopniu podziela pasję rodziców i tylko nieliczni decydują się na spędzanie wakacji w ten sposób.

Przede wszystkim dobra organizacja

Zdecydowana większość podróżujących rowerami, to klienci wymagający. Prawie 40 proc. Niemców, którzy regularnie lub czasami udają się w podróż pojazdem poruszanym siłą własnych mięśni, oczekuje bardzo dobrej infrastruktury rowerowej. Starannie  wybierają też miejsca wyjazdu i noclegu. Prawie jedna trzecia poszukuje oprócz wypoczynku także interesujących wydarzeń kulturalnych, ciekawych plenerowo miejsc lub bliższego poznania  odwiedzanych miejsc i krajów oraz ich mieszkańców. Dla 17 proc. wyjazd rowerem jest stałym punktem planu urlopowego. Jak stwierdza Trendcope, 35 proc. Niemców może sobie z dużym prawdopodobieństwem wyobrazić siebie spędzającego urlop z rowerem. Owa deklaracja oznacza 18-procentowy wzrost w porównaniu z badaniem sprzed dwóch lat.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit