Konferencja w Centrum Prasowym PAP

Kampania „Bezpieczny stok”

Dzięki nim ruszyła kampania „Bezpieczny Stok”

15 grudnia jest oficjalnie początkiem sezonu narciarskiego w Polsce. W przeddzień tego wydarzenia w Centrum Prasowym PAP przy ulicy Brackiej w Warszawie odbyła się konferencja prasowa dotycząca ruszającej właśnie kampanii „Bezpieczny Stok” oraz linii turystycznej PPKS Warszawa – Szczyrk – Warszawa do stacji narciarskich Śląska.

W konferencji wzięli udział Katarzyna Sobierajska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Stanisław Wieczorek, prezes Stowarzyszenia Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych, Wojciech Bydliński, burmistrz Miasta Szczyrk i jednocześnie przedstawiciel „Beskidzkiej Piątki”, Piotr Grzegorczyk, dyrektor PPKS Warszawa oraz wielu gości ze Śląska.

W działaniach promujących turystykę niezwykle ważną rolę odgrywa element bezpieczeństwa. - Poza pieniędzmi i czasem, czyli dwoma podstawowymi elementami niezbędnymi do uprawiania turystyki, poczucie bezpieczeństwa jest trzecim, a niekiedy decydującym argumentem o wyborze miejsca i czasu wyjazdu. Akcje podnoszące zarówno kulturę zachowania się narciarzy, jak i kwestie bezpieczeństwa na stokach stanowią ważną część działań promujących turystykę w naszym kraju – mówił prezes Rafał Szmytke.

Intensywna edukacja narciarzy

Kampania pod hasłem: „Bezpieczny stok”, przygotowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wspólnie z Polskimi Stacjami Narciarskimi i Turystycznymi ma na celu przede wszystkim edukować narciarzy i uświadamiać im, jak ważne jest bezpieczeństwo na stoku. Akcja szczególnie skierowana jest do najmłodszych. Co ważne, od tego sezonu dzieci do lat 15, które zamierzają jeździć na nartach albo snowboardzie obowiązkowo muszą mieć kask na głowie. Jest to ważna informacja dla wszystkich organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit