Kraków ponownie utytułowany

W gronie nagrodzonych …Więcej

Tym razem nagrodą MICE Trendy Destination'2014. Statuetki wręczono podczas wieczornej gali MICE & Business Travel Event w Amsterdamie. Do nagrody nominowana była też Polska, destynacją roku uznana została Belgia.

Zwycięzcy wybierani są przez dziennikarzy prestiżowego dwutygodnika „MICE & Business Travel" z siedzibą w Amsterdamie. - Kraków jest coraz chętniej odwiedzanym miastem przez turystów z Holandii. Najnowsze badania ruchu turystycznego wskazują na dwukrotny wzrost liczby gości z Holandii w stosunku do ubiegłego roku – mówi Magdalena Sroka, wiceprezydent Krakowa, która dzień wcześniej spotkała się z kilkudziesięcioma holenderskimi tour operatorami podczas organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną w Amsterdamie konferencji „Move Your Imagination – Eye on Poland". - KLM uruchamia bezpośrednie połączenie lotnicze z Amsterdamu, Kraków zdobył prestiżową nagrodę Zoovera dla najlepszej destynacji City Trip 2014, powstało nowoczesne centrum konferencyjne. To wszystko musiało zaprocentować – nie kryje zadowolenia wicedyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie Andrzej Pawluszek, który wspólnie z Dominiką Szulc, dyrektorką ośrodka POT w Amsterdamie i Brukseli odebrał nagrodę podczas gali MICE & Business Travel Event.
Stolica Małopolski aktywnie promuje się na rynku holenderskim. Wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną organizuje wizyty studyjne dla branży turystycznej oraz dziennikarzy i blogerów turystycznych, uczestniczy w targach turystycznych oraz prezentacjach dla branży. Według Instytutu Turystyki w Warszawie, Polskę odwiedziło w 2013 roku prawie 400 tysięcy Holendrów, historyczną stolicę Polski – 77 tysięcy.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit