Oferty przetargowe składać można od 4 do 18 października

„Leśne Runo” – restauracje z jeżem na sprzedaż

Polska Agencja Rozwoju Turystyki S.A. ogłosiła oficjalny przetarg na sprzedaż Towarzystwa Przyjaciół Polskiej Kuchni S.A. – operatora sieci restauracji „Leśne Runo". Minimalna cena za całościowy pakiet akcji to niewiele ponad 2.5 mln zł.

Powodem, dla którego Polska Agencja Rozwoju Turystyki zdecydowała się na sprzedaż operatora sieci restauracji, jest dążenie do skoncentrowania swojej działalności biznesowej na szkoleniach i usługach konsultingowych w dziedzinie nowoczesnego podejścia do rozwoju i promocji turystyki. Sieć restauracji obecna jest na rynku gastronomicznym od dziesięciu  lat – mówi Andrzej Saja dodając, iż uważa działającą sieć restauracji za jeden z najbardziej udanych projektów zrealizowanych przez PART.

Przy drogach krajowych, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji paliw

Istniejąca od dziesięciu lat sieć przystacyjnych restauracji „Leśne Runo" liczy obecnie 15 placówek w całej Polsce, specjalizujących się w gastronomicznej obsłudze podróżnych. Wszystkie lokale działające pod szyldem „Leśne Runo" umiejscowione są przy drogach krajowych, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji paliw różnych marek. Serwują one tradycyjne dania kuchni polskiej, z dodatkiem owoców runa leśnego. TPPK S.A. swoją markę „Leśne Runo" pozycjonuje jako alternatywę dla barów typu fast food. Skuteczną konkurencję z zachodnimi sieciami gastronomicznymi umożliwiają nowoczesne standardy obsługi klienta i przytulne wnętrza, połączone z komfortem konsumpcji dań przygotowanych na bazie produktów naturalnych.

Kryzys ostatnich lat nie wpłynął negatywnie na kondycję ekonomiczną

Lokale „Leśne Runo" to w zasadzie jedyna sieć przydrożnych restauracji z polską kuchnią, które można spotkać na terenie całego kraju, nie licząc oczywiście sieci fast food. Wyniki finansowe Spółki wskazują, że kryzys ostatnich lat nie wpłynął negatywnie na jej kondycję ekonomiczną. W przeciwieństwie do wielu firm branży gastronomicznej, TPPK SA od 2005 roku realizuje zyski ze swojej działalności. W roku 2009 odnotowało przychód netto w wysokości 5.860.511,92 zł, natomiast zysk netto osiągnął wartość 104.171,03 zł (podczas gdy w roku 2008 było to 10.101,02 zł). Rentowność sprzedaży w roku 2009 wyniosła 2,52%, (w 2008 r. zaś 3,33%).

Towarzystwo Przyjaciół Polskiej Kuchni S.A. zatrudnia obecnie 95 osób. Średnio na jedną restaurację przypada zatrudnienie w wymiarze 6,5 etatu. Restauracje otwarte są przez cały tydzień, od rana do wieczora – wyjątkiem jest całodobowy lokal na przejściu granicznym w Świecku. W tym roku TPPK S.A. otworzyło trzy nowe restauracje – w miejscowościach Stopka k. Bydgoszczy (droga krajowa nr 25, woj. kujawsko-pomorskie), Nowa Dęba (droga krajowa nr 9, woj. podkarpackie) oraz Frydrychowo (droga krajowa nr 15, woj. kujawsko-pomorskie). Wszystkie restauracje zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie stacji paliw największych koncernów w kraju, tj PKN ORLEN, BP, Statoil oraz Shell. Cztery spośród lokali działających pod szyldem „Leśne Runo" to restauracje franczyzowe.

W bieżącym roku restauracje wdrożyły program lojalnościowy dla stałych klientów, po raz pierwszy pojawiły się także specjalne zestawy menu dla dzieci oraz towarzysząca im akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych na drodze. Dominującą grupą klientów sieci „Leśne Runo" są osoby często podróżujące samochodem w celach biznesowych, zaś w sezonie wakacyjnym wzmożony ruch generuje turystyka rodzinna oraz grupy zorganizowane.

Warunki przetargu

Przetarg, w formie pisemnej, dotyczy sprzedaży 3 100 000 akcji o nominalnej wartości 1 zł każda, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego TPPK. S.A. Regulamin przetargu wyklucza możliwość sprzedaży częściowej pakietu akcji. Cena minimalna zakupu wynosi 2 511 000 zł, co daje wartość 0,81 zł za jedną akcję. Oferty przetargowe składać można od 4 do 18 października br. do godziny 12.00.
Szczegółowe warunki przetargu i jego regulamin znaleźć można na stronie internetowej www.part.com.pl, informacje uzyskać można także pod numerem telefonu 22/ 860-67-79.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit