Tym razem decydowali jurorzy

Mazury w finale “New 7 Wonders”

Na Skwerze Hoovera w Warszawie, przed mobilnymi stanowiskami do głosowania... Więcej>>

Przyniosła efekt mobilizacja polskich internautów, którzy powszechnie wzięli udział w ogłoszonym przez Polską Organizację Turystyczna dniu głosowania na polskich kandydatów w konkursie „Nowych Siedmiu Cudów Natury”. Do finału zakwalifikowane zostały decyzją jury „New 7 Wonders” Wielkie Jeziora Mazurskie.

Mazury znalazły się w stawce 28 finalistów, jak dowiadujemy się z lektury strony internetowej konkursu. Spośród 28 uznanych przez ekspertów za najcudowniejsze miejsca na świecie do 2011 roku wyłoniona zostanie magiczna siódemka cudów natury.

Rywalizacja półfinałowa była niezwykle emocjonująca. Do chwili zamknięcia przez organizatorów podglądu listy rankingowej Mazury były liderem w kategorii „krajobrazów i form polodowcowych" zaś Puszcza Białowieska zajmowała czwartą pozycję w kategorii „Lasów, rezerwatów i parków narodowych”. Ostatecznej klasyfikacji nie podano.

Polska Organizacja Turystyczna przeprowadziła 28 czerwca na warszawskim Skwerze Hoovera akcję powszechnego głosowania na polskich kandydatów w światowym konkursie na „Siedem Nowych Cudów Natury”. Działał punkt informacyjny oraz stanowiska, na których można było zagłosować na Wielkie Jeziora Mazurskie i Puszczę Białowieską. Do oddania głosów zachęcały znane postaci z życia świata teatru, kultury i sportu, wśród nich między innymi Wioślarska Czwórka Podwójna - złoci medaliści Igrzysk Olimpijskich z Pekinu Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski.

Wcześniej, w trakcie „Ogólnopolskiego Dnia Głosowania” ogłoszonego przez Polską Organizacje Turystyczną, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz urzędy marszałkowskie województw Warmińsko-Mazurskiego i Podlaskiego - polscy parlamentarzyści oddawali głosy w budynku Sejmu korzystając ze specjalnie ustawionego kiosku internetowego. Akcję na Wiejskiej relacjonowały media zachęcając rodaków do uczestnictwa w tej ogólnoświatowej kampanii i wsparcia swoimi głosami narodowej turystyki.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit