Certyfikaty POT

Mocne kandydatury Opolszczyzny

Organizatorzy i laureaci opolskiego konkursu. Od lewej... >>

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wyłoniła kandydatów do finałowego etapu konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny. Trzy kandydatury to Dni Twierdzy Nyskiej Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej oraz Ogród Zoologiczny w Opolu.

Nominowane produkty turystyczne zostały wcześniej nagrodzone przez opolską ROT w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Opolszczyzny – Certyfikat OROT. Wpłynęły 22 wnioski w pięciu kategoriach. Kapituła wyłoniła 5 laureatów.

W kategorii Wydarzenie wygrał produkt Dni Twierdzy Nyskiej, zgłoszony przez Urząd Miejski w Nysie. W kategorii Impreza wygrały Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej, zgłoszone przez Gminę Rudniki. W kategorii Obiekt wygrał Ogród Zoologiczny w Opolu, zgłoszony przez Urząd Miejski w Opolu. W kategorii Szlak wygrał Żółty szlak turystyczny Złotych Górników, zgłoszony przez Gminę Głuchołazy. W kategorii Obszar wygrał projekt Turystyka przyrodnicza na terenie leśnym w Nadleśnictwie Zawadzkie, zgłoszony przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Zawadzkie.

3 września, w salach konferencyjnych Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, nastąpiło oficjalne podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników. Połączono je z konferencją poświęconą zagadnieniom związanym z budową i funkcjonowaniem produktu turystycznego. Zgromadzonych licznie gości, w tym przedstawicieli samorządów, stowarzyszeń, firm i regionalnych mediów, powitał Stanisław Rakoczy, prezes Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, poseł na Sejm RP. W jednym z wystąpień Adam Hajduga z Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, zaprezentował „Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego” – produkt nagrodzony Złotym Certyfikatem POT w 2008 roku.

Produktami – tym razem kulinarnymi – podjęło uczestników opolskiej konferencji Gospodarstwo Agroturystyczne państwa Majewskich z Lubicza, zdobywców wielu nagród i wyróżnień w konkursach „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit