EURO 2012 w Parlamencie Europejskim

Na bramce polskiej drużyny stanął Jerzy Dudek

Reprezentacja Polski, której bramki strzegł sam Jerzy Dudek, zajęła trzecie miejsce. Wygrali Portugalczycy, którzy w finale pokonali dziennikarzy

30 maja, na Esplanadzie Solidarności’80 przed Parlamentem Europejskim zabrzmiały fanfary, wystrzeliło konfetti, powietrze wypełniło się niezwykłą atmosferą walki i rywalizacji w duchu reguł fair play. Wszystko dzięki European Football Tournament 2012, wydarzeniu zorganizowanemu z inicjatywy posła Piotra Borysa, przy wsparciu Polskiej Organizacji Turystycznej oraz miast i regionów - gospodarzy mistrzostw.

Gwiazdy sportu, posłowie, asystenci i dziennikarze przyodziali stroje piłkarskie. 17 drużyn dzielnie walczyło na specjalnie do tego celu przygotowanym boisku o Puchar Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza, który uroczyście otworzył turniej, strzelając symbolicznego gola do bramki, której bronił Jerzy Dudek, były golkiper Liverpoolu i Realu Madryt.

W oficjalnej ceremonii wzięli udział Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha, unijni komisarze – Janusz Lewandowski oraz Androulla Vassiliou, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz, a także były przewodniczący PE Jerzy Buzek.

Ceremonia otwarcia. Minister Sportu Joanna Mucha przyjechała do Brukseli na European Football Tournament 2012 przy PE, żeby promować euro Na bramce polskiej drużyny stanął Jerzy Dudek, natomiast nad taktyką i strategią pracował Włodzimierz Lubański, jeden z najlepszych polskich piłkarzy w historii. Kapitanem drużyny składającej się z wielu polskich posłów został  Jarosław Wałęsa. Turniej komentował znany dziennikarz sportowy Piotr Sobczyński.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna portugalska, w skład której weszli byli reprezentanci kraju – Pedro Mendes i Neno. Drugie miejsce zajęli dziennikarze z instytucji unijnych. Puchar za trzecie miejsce otrzymała Polska. Drużyny nagrodzone zostały także ufundowanymi przez Polską Organizację Turystyczną  piłkami podpisanymi przez Lubańskiego i Dudka. W przerwach między meczami kibice obejrzeć mogli filmy promocyjne Polskiej Organizacji Turystycznej, w tym słynny film Bagińskiego i wspaniałe występy i akrobacje cheerleaderek z Wrocławia. Nie zabrakło najlepszej polskiej kuchni serwowanej na pięknie przystrojonych stoiskach. Wrocław, Gdańsk, Warszawa, Poznań i ich regiony prezentowały sie tuż przy boisku, a ich standy ozdobiła wystawa Polskiej Organizacji Turystycznej.

W przerwach między meczami kibice mogli obejrzeć filmy promocyjne Polskiej Organizacji Turystycznej, w tym słynny film Tomka Bagińskiego „Move Your Imagination”Turniej był pierwszą tego typu imprezą promocyjną w Parlamencie Europejskim i jak rzadko które wydarzenie, wzbudził ogromne zainteresowanie. Trybuny pełne były funkcjonariuszy unijnych, którzy zawzięcie kibicowali swoim drużynom. Nad Esplanadą unosiła się iście sportowa i radosna atmosfera. Z pewnością można stwierdzić, że pracownicy Parlamentu  wiedzą już wszyscy o organizowanych w Polsce mistrzostwach.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit