Nie tylko dla filmowców

przewodnik-po-plenerach

Użytkownicy smartfonów (jeśli nie prowadzą rozmów) najchętniej wykorzystują swoje wielofunkcyjne urządzenia do robienia i przeglądania zdjęć oraz eksplorowania internetu. Jedną z ciekawszych aplikacji na urządzenia mobilne wydała Polska Organizacja Turystyczna. Służy ona filmowcom poszukującym atrakcyjnych plenerów zdjęciowych oraz turystom wrażliwym na uroki pięknych miejsc.

Sceny, w których londyński autobus miejski przebija barierę warszawskiego Mostu Gdańskiego i wpada w toń Wisły, znalazły się w dniu tych poruszających zdarzeń w serwisach informacyjnych polskich mediów. Po zakończeniu zdjęć na ulicach Warszawy do thrillera o tytule „Kick" (premiera wkrótce), podczas konferencji zorganizowanej przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Urzędem m. st. Warszawy, Film Polska Productions z Krakowa oraz Hindi Cinema z Bombaju, hinduscy producenci nie ukrywali zadowolenia z decyzji osadzenia części akcji w scenerii polskiej stolicy. Nie pierwszy to film Bollywood kręcony w naszym kraju, i z pewnością nie ostatni.

Pomysł stworzenia aplikacji na smartfony zrodził się w odpowiedzi na zainteresowanie Polską filmowców z Indii. Po raz pierwszy POT zaprezentował działanie aplikacji na urządzenia mobilne: Poland Film. Location & Production Guide w marcu 2014 podczas filmowego roadshow w Mumbaju. Nawigacja po aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna. Właściciel smartfona posiada możliwość przejrzenia miejsc, które posłużyć mogą za plan zdjęciowy. Do wyboru jest pięć kategorii. Architektura, przyroda, kultura, sport oraz obiekty industrialne. Karta każdego z miejsc opatrzona jest zdjęciami i przekierowaniem do map Google określających dokładne położenie. Przydatne dla obcokrajowców są ogólne informacje na temat Polski, między innymi dotyczące warunków otrzymania wizy Schengen, klimatu czy podróżowania po kraju. Twórcy aplikacji poszerzyli jej zawartość także o bazę teleadresową. Lista zawiera dane Polskich Ośrodków Informacji Turystycznej, placówek Home Office, regionalnych organizacji turystycznych, kontakty do funkcjonujących w Polsce komisji filmowych oraz polskich firm z branży audiowizualnej, które mogą podjąć współpracę przy realizacji produkcji filmowych w Polsce.

Choć aplikacja została stworzona z myślą o indyjskiej branży filmowej, ale jest też w pełni przydatna turystom, którzy w szybki sposób mogą odnaleźć warte odwiedzenia najpiękniejsze miejsca i na przykład, jeśli poczują dreszczyk towarzyszący autorom filmowych snów, uwiecznić je wykorzystując kamerę smarfona.

Poland Film. Location & Production Guide jest dostępny na platformach Apple Store i Google Play. Należy kliknąć Tutaj

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit