POT

Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne EDEN

O Biebrzy można powiedzieć wszystko co „naj”

Oprawny w ramy dokument potwierdzający przyznanie przez jurorów tytuł najlepszej destynacji z rąk wiceminister sportu i turystyki Katarzyny Sobierajskiej odebrali  Andrzej Gregoruk, dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego i Maciej Wilczyński z biura turystyki aktywnej La-Ventura U progu wakacji, podczas warszawskiego Święta Wisły, w tracie pikniku na Cyplu Czerniakowskim dokonano oficjalnego ogłoszenia wyników drugiej krajowej edycji konkursu Komisji Europejskiej na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne EDEN, którego koordynatorem jest Polska Organizacja Turystyczna. W tym roku przewodnim tematem konkursu była turystyka wodna.

Jury złożone z niezależnych ekspertów turystyki na Najlepszą Europejską Destynację wybrało spośród 21 kandydujących - obszar turystyczny Dolina i Bagna Biebrzy w województwie podlaskim. Oprawny w ramy dokument potwierdzający przyznanie przez jurorów tytuł najlepszej destynacji z rąk wiceminister sportu i turystyki Katarzyny Sobierajskiej odebrali  Andrzej Grygoruk, dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego i Maciej Wilczyński z biura turystyki aktywnej La-Ventura.

Kolejni wyróżnieni to Dolina Baryczy w województwie  dolnośląskim, Międzyodrze - labirynty Doliny Dolnej Odry w województwie zachodniopomorskim, Jezioro Drawsko - przystań nad brzegiem w województwie zachodniopomorskim i Pętla Żuławska w województwie pomorskim. Wyróżnienia nagrodzonym wręczali Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej i Tomasz Zubilewicz,  dziennikarz telewizyjny TVN, autor między innymi książki „Cuda Polski. Miejsca, które musisz zobaczyć”. Ceremonię wręczania wyróżnień poprowadził z werwą Cezary Molski, wicedyrektor Departamentu Współpracy Regionalnej POT.

Fala powodziowa opadła, Wisła znów przyjazna

- Wszystkie destynacje, które wygrały w ubiegłym roku, jak i zostały nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu, znajdują się w banku najlepszych i najatrakcyjniejszych europejskich produktów turystycznych. Są rekomendowane wszystkim turystom, którzy odwiedzają Europę – mówiła gratulując przedstawicielom wyróżnionych regionów minister Sobierajska.

Przed niewieloma dniami Cyplowi Czerniakowskiemu zagrażały przetaczające się fale powodziowe Wisły. W czasie Dni Wisły warszawiacy doświadczyli jej odmiennego, bezpiecznego i przyjaznego charakteru, zachęcającego do rekreacji i turystyki wodnej.  Minister Sobierajska nawiązała do tych odmiennych jej cech w kontekście przewodniego tematu konkursu Eden.

- Jak niebezpiecznym żywiołem i zagrożeniem jest woda doświadczyliśmy niedawno w Polsce. Ale też liczne akweny wodne są szczególnym walorem, dzięki któremu polskie regiony mogą budować swoją atrakcyjność. Zachęcam, aby również i te wakacje, które właśnie się rozpoczynają, poświęcili państwo na odwiedzanie ciekawych turystycznie zakątków naszego kraju – zwracała się do zebranych na Cyplu Czerniakowskim mieszkańców Warszawy Katarzyna Sobierajska.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit