Targi turystyczne

Optymistyczny rok 2010

Wszystkie polskie regiony prezentują swoją ofertę na stoisku narodowym Polskiej Organizacji Turystycznej w trwających od środy międzynarodowych targach turystycznych ITB w Berlinie. Motywem przewodnim polskiej prezentacji jest promocja turystyki miejskiej i kulturowej, aktywnej oraz rodzinnej. I nade wszystko imprezy związane z Rokiem Chopinowskim.

Polska zaprasza na liczne festiwale i koncerty chopinowskie. W trakcie targów zaplanowano koncert muzyki Fryderyka Chopina w nowoczesnej, elektronicznej interpretacji warszawskich muzyków Bartosza Jankowskiego i Marka Truszkowskiego. Interesujące dla zagranicznych turystów mogą być też inne jubileusze i  udział w imprezach odwołujących się do 600-lecia bitwy pod Grunwaldem, 750-lecia Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku oraz 150-lecia Kanału Elbląskiego.

Pomimo odczuwalnego spadku ruchu turystycznego wynikającego z kryzysu gospodarczego liczba Niemców odwiedzających Polskę spadła tylko o 5 proc. W ubiegłym roku ponad 4.5 mln sąsiadów zza Odry wybrało się w podróż w nasze strony. W tym roku ich liczba powinna wzrosnąć. Z badań niemieckiego rynku wynika, iż większość Niemców planujących wypoczynek nie zamierza oddalać się przesadnie daleko od domu i ponosić zbyt wielkich kosztów z tytułu wakacyjnych przyjemności. Polska plasuje się w tym spektrum posiadając produkt coraz lepszej jakości po wciąż porównywalnie niezwykle konkurencyjnej cenie.

Udział w tegorocznych berlińskich targach bierze ponad 11 tys. wystawców ze 187 państw. Nastrój wśród obecnych – optymistyczny, w przeciwieństwie do kryzysowej atmosfery w roku ubiegłym, co podkreślił na konferencji prasowej Klaus Laepple, przewodniczący stowarzyszenia niemieckich biur podróży DRV mówiąc, że „od połowy grudnia ochota na urlopy znów wzrasta”.

Krajem partnerskim tegorocznych targów jest Turcja. W przyszłym roku rolę tę ma spełniać Polska. W czwartek podpisana zostanie w tej kwestii umowa między organizatorami ITB a Polską Organizacją Turystyczną.

 

 

 

 

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit