Polska zbiera nagrody na festiwalu filmowym Golden City Gate

Oscar dla filmu “Move Your Imagination”

Targowego Oskara zdobył nakręcony na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej film „Move Your Imagination”

Wśród cennych trofeów w dorobku Kraju Partnerskiego tegorocznych ITB, na szczególne uznanie zasługuje zwycięski laur przyznany w towarzyszącym targom, prestiżowym festiwalu filmowym Golden City Gate.

10 marca o godz. 15.00 w ITB-Kino w Hali 7.2a odbyła się ceremonia wręczenia filmowych nagród. Targowego Oskara zdobył nakręcony na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej film „Move Your Imagination”.

Związane z kampanią promocyjną Polski za granicą siedem etiud filmowych „Move Your Imagination” zrealizowanych przez Metro Films, jedno z wiodących krajowych studiów filmowych, w sposób nowoczesny, kreatywny, poruszający ludzką wyobraźnię i podkreślający magnetyzm miejsca promuje Polskę jako kraj inspirujący i zachęcający  do jego odkrywania. Każda z etiud ma za zadanie przybliżyć Polskę zagranicznym odbiorcom poprzez inny pryzmat. A są to słowa i emocje wiodące dla całego projektu promocji Polski:  młodość, miłość, romantyzm, muzyka, kreatywność, pasja i wolność. Film wybrany został przez jurorów spośród ponad 20 krajów, które zgłosiły filmy promocyjne.

Wśród laureatów Białystok i Poznań

To nie koniec dobrej passy naszego kraju na tegorocznym międzynarodowym festiwalu filmów reklamowych i turystycznych Golden City Gate Festival w Berlinie.

Statuetkę i dyplom za drugie miejsce w konkursie filmowym w kategorii TV-Cinema-Spot zdobył spot „Wschodzący  Białystok”, stworzony na potrzeby ogólnopolskiej kampanii promocyjnej miasta w 2010 roku. 30-sekundowy spot reklamowy z motywem kobiety-anioła na tle rezydencji Branickich wyprodukowała firma Papaya Films z Warszawy za 108 tys. zł. Spot  zdobył drugie miejsce ex aequo z filmem z Tajlandii. To spore wyróżnienie i sukces, bo do konkursu swoje produkcje zgłaszać mogli wystawcy ze 188 państw.

Po laur sięgnął również Poznań, którego nakręcony w ubiegłym roku spot zajął drugie miejsce w kategorii Turystyka Miast. Do realizacji filmu promocyjnego zaproszono utalentowanego reżysera młodego pokolenia Xawerego Żuławskiego, autora między innymi „Wojny polsko-ruskiej”. Żuławski spędził w helikopterze ponad 50 godzin kręcąc Poznań z lotu ptaka. Efektem pracy ekipy filmowej jest ponad 3-minutowy film ukazujący miasto w ujęciu kulturalnym, biznesowym, akademickim jak również rekreacyjnym. Spot wykorzystywany jest przez miasto w trzech różnych wersjach czasowych: 30 sek., 60 sek. oraz 3 minuty.

Spot o Poznaniu został wybrany z grona ponad 60 filmów nadesłanych na konkurs z całego świata. Organizatorzy dodatkowo docenili go pokazując jako jeden z nielicznych filmów w całości podczas uroczystości wręczenia nagród.

Polska zaznacza swą obecność rok w rokCeremonia wręczenia nagród odbyła się 10 marca o godz. 15.00 w ITB-Kino w Hali 7.2a

Przypomnijmy, że na festiwalu Golden City Gate w 2010 roku Polska  również zdobyła dwie spektakularne nagrody. Złoty medal w kategorii Turystyka Miast otrzymał „Warsaw ECOC 2016” Agnieszki Holland i Magdy Łazarkiewicz promujący Warszawę jako kandydata do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. W filmie obrazom współczesnej stolicy towarzyszy muzyka Chopina w wykonaniu Stanisława Drzewieckiego. Trzecią nagrodą – brązowym medalem w kategorii Regiony odznaczono przygotowany specjalnie z okazji chopinowskiej rocznicy, na zlecenie Biura Obchodów Chopin 2010, film Jerzego Szkamruka i Piotra Sławińskiego pt. „Fryderyk 2010”.

----------

„The Golden City Gate” to festiwal odbywający się przy Targach ITB w Berlinie, otwierający prestiżowe światowe festiwale filmowe zrzeszone w Międzynarodowym Komitecie Filmów Turystycznych (CIFFT) w Wiedniu.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!