Konkursu o nagrodę Ministra Sportu i Turystyki

Pierwsze laureatki i laureaci są dziś cenionymi specjalistkami i specjalistami

W tej dziedzinie nikt nigdy nie wystąpi z wnioskiem o parytet, suwak czy wprowadzenie innego systemu demokratyzującego podział ról społecznych, choć prymat kobiet  jest przygniatający i głęboko zawstydzający dla męskiej populacji. Tym bardziej, że dotyczy sfery intelektualnej. Istnienie tego godnego podkreślenia zjawiska potwierdziło ogłoszenie wyników dziesiątej edycji  Konkursu o nagrodę Ministra Sportu i Turystyki za najlepszą pracę magisterską z zakresu gospodarki turystycznej.

Wszystkie nagrody zgarnęły kobiety, utalentowane absolwentki szkół wyższych. Do grona laureatów nie zakwalifikował się niestety (po raz kolejny) żaden absolwent wyższej uczelni turystycznej. Rynek usług turystycznych powinien wkrótce stać się domeną wykształconych pań. O ile oczywiście, zechcą poświecić się one temu zawodowi w praktyce, nie tylko uprawiając go w zaciszu akademickich krużganków.

Przedsmak przyszłości dawało miejsce i atmosfera ceremonii wręczenia nagród i wyróżnień. Laureatki odebrały je w salach obiektu przy ulicy Marsa w Warszawie, nad halą tętniącą wielotysięcznym tłumem wystawców i gości targów turystycznych TTWarsaw. Udział w konkursie stwarza inną, równie istotną szansę zapoznania się z praktyczną stroną przyszłej pracy. Partnerem Ministerstwa Sportu i Turystyki przy organizacji konkursu jest Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, która i w tej edycji ufundowała nagrody wybitnie uzdolnionym abiturientkom. I nie są to nagrody kurtuazyjne. Polegają między innymi na pobycie w wybranych obiektach i poznaniu od podszewki wszystkich działów hoteli. Udział w Konkursie i możliwość stażu w najlepszych hotelach, ułatwiają najlepszym absolwentom start i wskazują drogę rozwoju zawodowego. Kształcenie kadr dla hotelarstwa jest jednym z priorytetów programowych kierownictwa Izby.

Warta odnotowania jest jeszcze jedna okoliczność, którą akcentowano podczas uroczystości. Pierwsza edycja Konkursu o nagrodę Ministra Sportu i Turystyki ogłoszona została przed dziesięciu laty. Nie sposób powstrzymać się od stwierdzenia, być może banalnego, ale całkowicie uzasadnionego tym pięknym jubileuszem - pierwsi laureaci są dziś doświadczonymi, cenionymi specjalistkami i specjalistami w swojej dziedzinie. Podkreślamy ten fakt, nie bez powodu. Aktualności Turystyczne objęły konkurs, podobnie jak w latach ubiegłych, patronatem medialnym. Postaramy się, zgodnie z jego ideą łączenia wzniosłego ducha nauki z codziennością praktyki, zaprezentować sylwetki laureatek i laureatów konkursu z lat poprzednich, na naszych łamach, w dziale Ludzie Branży.

Więcej o konkursie w tekście: Profesjonalne kadry dla turystyki

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit