Korespondencja z Madrytu

Polska bliższa Hiszpanom

Na łamach hiszpańskiego magazynu podróżniczego Viajeros zamieszczony został bogato ilustrowany, wielostronicowy reportaż polecający turystom Warszawę, jako miasto, które w tym sezonie zajmuje czołowe miejsce na liście „Top Ten” w kontekście obchodów Roku Chopinowskiego.

Autorką reportażu jest Manena Munar, współpracująca z madryckim ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej dziennikarka, która na zaproszenie POT odbyła przed kilkoma laty prasową podróż po Polsce odwiedzając największe miasta i wybrane regiony,  między innymi Podlasie, Warmię i Mazury oraz Podkarpacie, które obszernie opisywała relacjonując swoje wrażenia ze study press. Nie było to zresztą pierwsze zetkniecie z naszym krajem. Manena Munar przebywała w Polsce w latach 80. Obecnie wspomnienia z tamtego okresu, opisujące widziane oczami korespondenta zagranicznego wydarzenia związane z powstaniem „Solidarności” i przebiegiem stanu wojennego, zebrała w książce zatytułowanej  „Sol de Invierno”. Jeden z rozdziałów poświęca Konkursowi Chopinowskiemu ze stanem wojennym w tle.

Reportaż w magazynie Viajeros to w kilku ostatnich miesiącach jedna z wielu publikacji prasowych, audycji telewizyjnych i radiowych poświeconych obchodom Roku Chopinowskiego w hiszpańskich mediach, których autorzy współpracują w gromadzeniu informacji z madryckim POIT.

 


 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit