Study tour POT

Polska na trasie podróży turystów z Indii

Grupa przedstawicieli biur podróży z New Delhi i Mumbaju specjalizująca się w ofercie wyjazdów zagranicznych wzięła udział, na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej, w tygodniowej podróży studyjnej po Polsce. Jej celem było przedstawienie atrakcji turystycznych naszego kraju, możliwości organizacyjnych i nawiązanie kontaktów handlowych pomiędzy polskimi i indyjskimi przedsiębiorcami turystycznymi.

Z roku na rok zwiększa się liczba mieszkańców Indii wyruszających za granicę w celach turystycznych. Szacuje się, że rocznie ponad 5 mln turystów z paszportem indyjskim podróżuje po świecie.

Najpopularniejsze kierunki podróży to Tajlandia, Sri Lanka, Dubai, Singapur, Australia, ale także Stany Zjednoczone i Zachodnia Europa. O turystów z Indii, kraju który rozwinął czwartą co do wielkości gospodarkę świata, zabiega wiele rynków o rozwiniętym potencjale usług w tej dziedzinie.

Tegoroczne study tour było trzecią w ciągu dwóch lat wizytą gości z Republiki Indii przygotowaną przez Polską Organizację Turystyczną. Tej jesieni, na przełomie września i października, uczestnicy podróży studyjnej poznali atrakcje Małopolski i Mazowsza. Do programu włączono też wizytę w Trójmieście i zwiedzanie zamku w Malborku. Ważną  częścią pobytu były polsko-indyjskie warsztaty turystyczne.

Zainteresowanie nawiązaniem kontaktów z indyjską branżą turystyczną wykazało wiele polskich firm i instytucji samorządowych, które przyłączyły się do organizacji wizyty sponsorując szereg usług, między innymi gastronomicznych, transportowych i przewodnickich.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit