Londyński Ośrodek POT

Polska nad Tamizą

Biało-czerwone stoisko polskie

Piękny słoneczny weekend w Londynie, rzadki w tym roku, sprzyjał organizatorom The Thames Festiwal. W dniach 13-14 września tłumy mieszkańców i turystów spędziły go na nabrzeżu Tamizy, gdzie na przestrzeni kilku kilometrów rozłożyły się kramy, estrady i stoiska gastronomiczne.

Między mostami Jubilee Brigdes i Waterloo Brigde usadowiły się namioty narodowych przedstawicielstw. Namiot polski, z biało-czerwonym wystrojem, bogato wyposażony w materiały i gadżety był oblegany do późnych godzin nocnych. Gości przywabiali szczudlarze w historycznych kostiumach i walki prowadzone przez rycerzy, których przywiozła z Gdańska Pomorska Organizacja Turystyczna.

Kraków włączył się w promocję Polski prezentującym się pięknie Lajkonikiem. Targowi goście z zainteresowaniem przyjęli książkę „Małopolska - Palce Lizać”, którą podpisywała autorka - Elżbieta Tomczyk-Miczka.

- Ciekawe, ze mężczyźni wykazywali większe zainteresowanie wydawnictwem kulinarnym niż kobiety - mówiła autorka - w tym Afrykanie, Hindusi i mieszkańcy Antypodów.

Dużym urozmaiceniem była możliwość zakupu souvenirów z Polski: bursztyny i ekologiczne zabawki przyciągały uwagę kobiet i dzieci, a garncarz z Rabki wykonując swoje naczynia na kole garncarskim przy namiocie polskim gromadził tłumy ciekawskich.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit