Paryski POIT

Polskie miasta nad Sekwaną

Spotkanie w Paryżu

Kilkudziesięciu dziennikarzy i touroperatorów z Francji spotkało się w ambasadzie Polski w Paryżu z przedstawicielami sześciu polskich miast - Gdańska, Krakowa, Łodzi, Poznania, Warszawy i Zakopanego.

Prezentację przygotowała Polska Organizacja Turystyczna, a spotkanie zorganizowało Polskie Biuro Turystyczne działające w stolicy Francji. Turystów do przyjazdu do naszego kraju zachęca polska oferta kulturalna. W czasie spotkania z francuskimi dziennikarzami zaprezentowano pierwszy raz program Roku Chopina w 2010 r. Związane z nim imprezy będą się odbywały nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach na różnych kontynentach.

Podczas paryskiej prezentacji przedstawiciel Gdańska koncentrował uwagę gości wokół kandydatury tego miasta do tytułu europejskiej stolicy kulturalnej w 2016 r. O ten tytuł ubiegają się zresztą również inne polskie miasta. Atutem Krakowa są liczne uznane festiwale kulturalne, organizowane pod hasłem „Sześciu zmysłów”, Łodzi – jej wielokulturowy charakter. Poznań zaprezentował ofertę zaplanowanych na 2010 r. wydarzeń kulturalnych. Odbędą się m.in. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta, Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych „Animator” i Triennale Rzeźby. Promocji Poznania na rynku francuskim ma również służyć przyszłoroczna wizyta studyjna dziennikarzy z Francji w tym mieście.

(zr)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit