Współpraca POT i Kopalni Soli „Wieliczka”

Porozumienie podpisane solnym piórem

Solne porozumienie…Więcej »

Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Polską Organizacją Turystyczną a Kopalnią Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna S.A. było jednym z wydarzeń uroczystego otwarcia sezonu turystycznego 2009 w Kopalni Soli „Wieliczka”. Prezes POT Rafał Szmytke podkreślił, że kopalnia jest ważnym partnerem w budowaniu wizerunku Polski jako destynacji turystycznej i promocji marki polskich produktów turystycznych.

Drugim dokumentem podpisanym przez POT był list intencyjny dotyczący współpracy z Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce.

Wyjątkowość i ranga podpisanych dokumentów przypieczętowana została użyciem przez sygnatariuszy specjalnych piór - małych dzieł sztuki wyrzeźbionych w soli, które partnerzy następnie otrzymali w prezencie.

Strony zobowiązały się do wspólnej polityki promocyjnej. Jednym z ważniejszych wspólnych przedsięwzięć będzie planowany na 2010 rok I Międzynarodowy Podziemny Wyścig Rowerów Górskich. Kopalnia Soli „Wieliczka” wraz z Muzeum Żup Krakowskich to jedna z największych atrakcji turystycznych kraju.

Na uroczystym spotkaniu goście: biura podróży, dziennikarze, kontrahenci zostali zapoznani z analizą ruchu turystycznego za rok 2008 i planami na przyszłość. Prezes Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna S.A. Marian Leśny podkreślił rolę biur podróży w jego kształtowaniu i osiągnięciu wzrostu liczby odwiedzających od 1997 roku aż o 80 procent.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit