Promocja polskich usług prozdrowotnych na targach Turystyki Medycznej w Kijowie

W Kijowie od 3 do 5 października odbywają się V Targi Medical Travel Exhibition and Conference zbierające wystawców usług medycznych oraz sprzętu z całego świata. Polska reprezentowana jest w ramach stoiska narodowego zorganizowanego przez Polską Organizację Turystyczną realizującą projekt promocji krajowych usług prozdrowotnych.

Zainteresowanie odwiedzających stoiskiem potwierdza wybór Ukrainy jako jednego z perspektywicznych rynków dla tego sektora polskiej gospodarki. Goście pytają są szczególnie o szczegóły oferty leczenia specjalistycznego w szpitalach oraz ośrodki rehabilitacyjne. Szczególne zainteresowanie budzi oferta województwa lubelskiego ze względu na bliskie położenie i dostępne połączenia komunikacyjne. Stoisko przyciąga także kontrahentów medycznych: lekarzy, kliniki z Ukrainy szukające partnerów do współpracy po stronie Polskiej.

W drugim dniu targów miało miejsce spotkanie przedstawiciela POT, Ambasady Polskiej w Kijowie oraz Instytutu Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej w trakcie którego omawiane były perspektywy dalszych kroków mogących wesprzeć proces pozyskiwania pacjentów z Ukrainy. Odbyło się także spotkanie z siedmioma zaproszonymi dziennikarzami ukraińskimi, którym przedstawiono bieżącą sytuację związaną z turystyką medyczną do Polski.

Źródło: własne; fot. POT

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit