POIT Nowy Jork

Promocja turystyki aktywnej w Polsce podczas Gatineau Loppet

Jan Rudomina, dyrektor POIT Nowy Jork…Więcej »

Polska, Bieg Piastów, Karkonosze oraz Dolny Śląsk były promowane na specjalnym stoisku, przygotowanym przez ambasadę RP w Ottawie oraz Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Nowym Jorku podczas Gatineau Loppet.

To już trzydziesta pierwsza edycja jednego z najważniejszych biegów narciarskich na świecie. Tegoroczną rozegrano 13-15 lutego w malowniczej scenerii Gatineau Park, położonym w kanadyjskiej prowincji Quebek.

- Promocja Biegu Piastów podczas tej prestiżowej imprezy jest dla nas istotna z kilku względów. Poprzez Bieg Piastów, czyli imprezę o podobnym charakterze co Gatineau Loppet, chcieliśmy zainteresować kanadyjskiego turystę ofertą aktywnej turystyki w Polsce, w szczególności w Karkonoszach i na Dolnym Śląsku – mówi Jan Rudomina, dyrektor POIT Nowy Jork.

- Promocja może przynieść wymiar bardzo konkretny, albowiem amatorzy narciarstwa biegowego, którzy zbierają punkty w ramach Worldloppet, mogą zdecydować się na wizytę w Szklarskiej Porębie i udział w Biegu Piastów – dodaje Andrzej Pawluszek, wicedyrektor POIT Nowy Jork.

Miesiąc przed imprezą w Ambasadzie RP w Ottawie odbyła się konferencja prasowa Piotra Ogrodzińskiego, ambasadora RP w Kanadzie oraz organizatorów Gatineau Loppet. Efektem konferencji było wiele audycji telewizyjnych oraz materiałów prasowych opublikowanych m.in. w dzienniku Ledroit, Ottawa Citizen oraz Info007, w których sporo miejsca poświęcono Polsce i turystyce aktywnej w Karkonoszach.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit