Kampania Polskiej Organizacji Turystycznej

Przykład pragmatyki, a jednocześnie improwizacji i entuzjazmu młodych ludzi

Największy  żaglowiec typu bryg na świecie jako jedyny w Polsce ma maszty sześciorejowe

Połowę trasy ma już za sobą „Fryderyk Chopin” żaglowiec, który wypłynął w rejs zawijając do europejskich portów w misji promocji Polski i polskiej turystyki. Ten największy na świecie bryg witany jest teraz w portowych miastach Holandii, Belgii, Francji i Wielkiej Brytanii.

23 lipca o godzinie 17.00 „Fryderyk Chopin” przycumował do nabrzeża portu w Amsterdamie.  To największe miasto Holandii  i jej stolica konstytucyjna nazywana jest często Wenecją Północy z racji przecinającej go sieci wodnych kanałów dzielących miasto na liczne wyspy. Amsterdam, częściowo położony poniżej poziomu morza jest połączeniem nowoczesności i historii. Centrum miasta wraz z kanałami powstało w przeważającej części w XVII wieku - złotym wieku w historii Holandii.

Miasto przywitało polskich ambasadorów z ciekawością. „Fryderyk Chopin” był dostępny dla zwiedzających w sobotę 24 lipca od godziny 10.00. Na pokładzie rozdawano materiały promujące Polskę, a na nabrzeżu można było malować farbami białe atrapy fortepianów, składać na nich swoje fantazyjne podpisy, nadawać instrumentom nowy artystyczny wyraz.

Cechy szczególnie ujmujące cudzoziemców odwiedzających Polskę

Wieczorem Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Amsterdamie zaplanował konferencję prasową dla polskich i holenderskich mediów. Uczestniczyli w niej między innymi ambasador RP w Hadze Janusz Stańczyk oraz dyrektor POIT w Holandii Tomasz Rudomino.

- Idea rejsu żaglowca po Europie to sposobność pokazania Polaków, których otwartość i gościnność są wystarczającą zachętą do odwiedzenia naszego kraju. Te cechy szczególnie ujmują cudzoziemców podczas zwiedzania Polski – mówił Tomasz Rudomino pytany o promocję Polski w Amsterdamie w ramach kampanii promocyjnej  pod hasłem Move your imagination! - Nasza kuchnia, narodowe przyzwyczajenia, wreszcie kultura i zabytki są do tego znakomitym akompaniamentem. Globalna wioska utworzyła enklawy kultury i turystyki na całym świecie. Nie raz pokazaliśmy, że potrafimy, bo jesteśmy ambitni i pracowici, bo mamy poczucie dumy i narodowej tożsamości. „Chopin” to właśnie przykład takiej starannej pragmatyki promocyjnej państwa, a jednocześnie wielkiej improwizacji i entuzjazmu młodych ludzi, którzy stanowią jego załogę.

U schyłku dnia odbył się w porcie koncert Roberta Chojnackiego, znakomitego polskiego saksofonisty, przez wiele lat związanego z zespołem De Mono. Wszyscy chętni mogli też posłuchać chopinowskich brzmień podczas koncertu fortepianowego Urszuli Danielewicz, polskiej fortepianistki i klawesynistki w Niderlandach. Kolejną atrakcją był napowietrzny baletowy show artystów tańczących na rejach. Występy członków Teatru Ruchu „Ocelot” budzą zachwyt we wszystkich odwiedzanych krajach.

Chopin w średniowiecznym Disneylandzie

Żaglowiec opuścił holenderski port w niedzielę rano (25 lipca), aby udać się ku belgijskiej  Brugii. Można powiedzieć, że przepłynął z Wenecji Północy do Flamandzkiej Wenecji, bo tak właśnie zwą ten belgijski port, kolebkę flamandzkiego malarstwa, brabanckich koronek oraz  dywanów. Głównym mankamentem Brugii i zarazem jej siłą, jest boom turystyczny od lat utrzymujący się w tym mieście. Sami mieszkańcy narzekają, że żyją niczym w „średniowiecznym Disneylandzie”. W sobotę, 24 lipca, przed pojawieniem się w Brugii sylwetki „Fryderyka Chopina”, po jej bajkowych uliczkach jeździł specjalny samochód reklamujący kampanię  Chopin The Course.

Kolejne etapy europejskiej   kampanii promocyjnej, które relacjonujemy na łamach Aktualności turystycznych,  Polska Organizacja Turystyczna realizuje w ramach projektu „Promujmy Polskę Razem”.

…………..

Zapraszamy na stronę http://www.chopinthecourse.com/, gdzie można na bieżąco śledzić trasę rejsu żaglowca „Fryderyk Chopin”, a także zobaczyć, jak radzi sobie na morzu załoga i dwójka Ambasadorów Polskiej Turystyki. Rekomendujemy też stronę

www.promujmypolskerazem.pl oraz śledzenie wydarzeń w programie TV2 „Pytanie na śniadanie” od poniedziałku do piątku od godz. 8.30.

  Kinga Lots mieszkające w Holandii dziennikarka TVP z wdziękiem serwuje holenderską zupę rybnąJego Ekselencja Ambasador RP w Hadze Janusz Stańczyk oprowadzany po żaglowcu „Fryderyk Chopin” przez delegowanego do tego celu oficera Piotra

 

 

 

 

 

 

 

Urszula Danielewicz to znana w Niderlandach polska fortepianistka i  klawesynistka

Baletowy show tańczących na rejach  członków Teatru Ruchu „Ocelot” budzi zachwyt we wszystkich odwiedzanych  krajach

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit