Konferencja

„Rozwój turystyki zrównoważonej na przykładzie turystyki wodnej”

Konferencja organizowana 30 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego i Polską Organizację Turystyczną jest trzecim spotkaniem branży turystycznej w cyklu poświeconym zrównoważonemu rozwojowi turystyki wodnej.

Dotychczas konferencje odbyły się w Gdańsku oraz Augustowie prezentowały doświadczenia krajowe i zagraniczne w zakresie Dorych Praktyk rozwoju turystyki wodnej w skali lokalnej i regionalnej. W czasie spotkań omawiano projekty poświęcone w szczególności rozwojowi infrastruktury turystyki wodnej. Nie zabrakło także głosów prywatnych podmiotów, które przedstawiały uwarunkowania rozwoju i komercjalizacji oferty.

Tym razem w Gorzowie prezentowane będą doświadczenia regionów z zachodniej części Polski. W programie przedstawiciel Polskiej Organizacji Turystycznej przedstawi projekt Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne EDEN i jego edycję 2010 - „Turystyka wodna”. Pokazywane będą dobre praktyki laureatów i wyróżnionych w Konkursie EDEN - Rzeczpospolitej Ptasiej w Ujściu Warty (Grupa Partnerska Ujście Warty), Barlinka (Urzędu Miasta w Barlinku) i Doliny Baryczy (Fundacja Doliny Baryczy), a także projekty ponadregionalne z województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. Kluczem będzie oczywiści turystyka wodna, ale nie zabraknie inicjatyw łączących ten rodzaj turystyki z innymi aktywnościami i rozwojem, jak np. turystyką przyrodniczą, pieszą i rowerową.

Należy podkreślić, że konferencja będzie także okazją spotkania branżowego pod kątem współpracy z Niemcami w ramach projektu „Kraina Odry”, który jest wynikiem intensyfikacji współpracy transgranicznej Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) i Deutsche Zentrale für Tourismus (Niemieckiej Centrali Turystyki - DZT). Projekt obejmuje 4 województwa zachodniej Polski (dolnośląskie, wielkopolskie, lubuskie i zachodniopomorskie) i przygraniczne landy niemieckie (Meklemburgię-Pomorze Przednie, Brandenburgię, Berlin, Saksonię). Przygotowane i przedstawione obszary, produkty i oferty turystyczne oraz podmioty zaproszone będą do bliższej współpracy w długofalowym projekcie współpracy międzynarodowej z Niemcami w zakresie turystyki przygranicznej. Wśród prezentacji znajdą się następujące tematy: Gorzów przystań (Wydział Rozwoju i Promocji Miasta); Udostępnienie Drawieńskiego Parku Narodowego do turystyki, aktualnie obowiązujące regulacje oraz jej zrównoważony model na przyszłość (Drawieński Park Narodowy); Zachodniopomorski Szlak Żeglarski (Zachodniopomorska Organizacja Turystyczna); Transgraniczny klaster turystyczny – szlak wodny Berlin-Szczecin-Bałtyk – między wiedzą a praktyką (przedstawiciel transgranicznego klastra turystycznego) .

Organizatorami wspierającymi są Urząd Miasta Gorzów Wielkopolski i Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!