Polska na targach The New York Travel Show 2009

Silny dolar zachęca Amerykanów do podróży do Europy

Barbara Blicharski na targach The New York Travel Show 2009…Więcej »

Na Manhattanie, na nadbrzeżach Hudsonu, w nowojorskim Jacob. K. Javits Convention Center kilkadziesiąt tysięcy klientów odwiedziło organizowane przez prestiżowy dziennik The New York Times targi turystyczne The New York Times Travel Show 2009. W ubiegłym roku konkurencyjny dziennik The Wall Street Journal określił je mianem potencjalnie największej i najbardziej atrakcyjnej targowej imprezy.

Walory turystyczne Polski zaprezentowano na wspólnym stoisku Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i American Travel Abroad - ORBIS. - Nasze stoisko w cieszyło się sporym zainteresowaniem – mówi Jan Rudomina, dyrektor nowojorskiego ośrodka POT. - Amerykanów interesowały głównie atrakcje związane z dziedzictwem kulturowym naszego kraju - architekturą, sztuką, a także muzyką i kulinariami.

Jak przypomina Andrzej Pawluszek, wicedyrektor POIT, zaprezentowane w ubiegłym roku ekspozycje odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających, z czego przeszło 65 procent to osoby często podróżujące poza granice USA, a ponad 63 procent wydaje na przeciętny wyjazd ponad 5 tysięcy dolarów. - Silny dolar zachęca Amerykanów do podróży do Europy, a my ich namawiamy, że warto, aby odwiedzili Polskę – dodaje Zbigniew Węgiel, prezes AMTA - ORBIS.

Atrakcją polskiego stoiska była obecność legendy amerykańskiej i światowej turystyki - Aleksandra Harrisa, który podpisywał swoją książkę „Breaking borders”. Urodzony w Polsce, więzień Gułagu, po zakończeniu II wojny światowej dotarł do Stanów Zjednoczonych, gdzie od 1947 roku zaczynał swoją karierę w przemyśle turystycznym. Jest współzałożycielem United States Tour Operators Association i American Tourism Society. Mimo podeszłego wieku pracuje w dalszym ciągu jako Chairman General Tours oraz pełni funkcję Honorowego Chairmana American Tourism Society. Jest znakomitym specjalistą, ekspertem i doradcą cenionym w całej branży turystycznej.
Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit