Lato 2014

Smakowite w wielu tego słowa znaczeniach

1-M

Jednym z punktów programu warszawskich Targów Lato wartych polecenia jest prezentacja regionu gorlicko-nowosądeckiego, w sobotę 5 kwietnia, o godz. 11.30, w sali Konferencyjnej A.

Temat prezentacji „Obierz kierunek. Smakowite gorlicko-sądeckie zaprasza". Nie należy brać tytułu prezentacji dosłownie. Nie ograniczy się wyłącznie do regionalnej kuchni, choć będzie na pewno wiodącym wątkiem. Prezentacja przygotowana została głównie po to, aby zainteresować ciekawymi destynacjami turystycznymi subregionu obecnych na targach przedstawicieli mediów, osoby ze środowisk opiniotwórczych i gości targowych lubiących te tereny, lub jeszcze do nich nie przekonanych, a szukających ciekawych miejsc wypoczynku. Prezentacje poprowadzi nietuzinkowa prelegentka, należąca do grona najbardziej znanych ludzi uosabiających małopolską turystykę, Elżbieta Tomczyk-Miczka z Małopolskiej Organizacji Turystycznej, autorka przewodników po regionie, dziennikarka turystyczna i wykładowczyni autorskiego przedmiotu „Regionalne atrakcje kulinarne" na Wydziale Turystyki Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej.

Gorlickie i nowosądeckie ma wiele do zaproponowania, między innymi kilkudniowe trasy wycieczkowe łączące w sobie poznawanie zabytków, tradycji, wielokulturowości, w połączeniu z aktywnym wypoczynkiem w górach i na wodzie. Mocną stroną oferty są małopolskie uzdrowiska. Regionalna kuchnia czerpie z sadów Sądecczyzny, kwitnących teraz jabłoni i śliw, z których słynie przede wszystkim stolica sadownictwa - Łąck. Kuchnia oparta na odmianach fasoli z doliny Dunajca sąsiaduje z kuchnią łemkowską Beskidu Niskiego i „krainą rydza" w Wysowej - Zdroju. Uczestnicy prezentacji mogą liczyć na kulinarne upominki z łąckich sadów, a ci, którzy mają szczęście w losowaniu obdarowani zostaną nagrodami w postaci smakołyków i voucherów na pobyty w regionie.

Prezentacja jest częścią projektu szwajcarskiego „Lokalne inicjatywy na rzecz rozwoju powiatu gorlickiego i nowosądeckiego"

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit