Tu energia wschodnich państw Europy styka się z cywilizacją Zachodu

Spośród miast organizujących Euro, Poznań leży najbliżej Berlina

Publiczność wabiona smakiem i zapachem świętomarcińskich rogali chętnie chłonęła informacje o samym mieście / Wojciech Chmielewski. Radio Merkury

Poznań na targach ITB zdobył miejsce prestiżowe, w strefie Euro 2012. Na jednej ścianie wielkoformatowe zdjęcie stadionu, na drugiej - promujący Poznań film Xawerego Żuławskiego. Wokół unosi się zapach świętomarcińskich rogali.

Biuro Promocji Miasta Poznania zabrało ze sobą miejscowych piekarzy, aby na żywo piekli te przepyszne regionalne słodkości. Z targowych blatów znikały momentalnie. Zwabiona smakiem i zapachem publiczność zajadając rogale przy okazji chętnie chłonęła informacje o samym mieście.

- Nie pokazujemy tylko tego, co w Poznaniu można zobaczyć. Chcemy przemawiać do turystów językiem korzyści. Dlatego rozdajemy rabatową książeczkę z konkretnymi upustami w hotelach i restauracjach. To coś na wzór akcji „Poznań za pół ceny”, kiedy sklepikarze, restauratorzy i hotelarze obniżają ceny o 50 procent. Tyle, że w przypadku odwiedzających nas gości, to oni decydują, czy skorzystają ze zniżek w 25 miejscach – wyjaśnia promocyjną strategię Borys Fromberg, zastępca dyrektora Biura Promocji Miasta Poznania.

- Zainteresowanych ofertą Poznania nie zasypujemy masą ulotek, w których można się zgubić. Stawiamy na jakość obsługi, rzetelne informacje i realne korzyści, które zwiedzający mogą z Poznania wywieźć. A będą wywozić. Bo naszym plusem jest odległość. Poznań leży tylko 300 km od Berlina - dodaje.

Walory miasta podczas prezentacji polskich miast organizatorów Euro 2012 na ITB w Berlinie przedstawił Tomasz Kayzer, wiceprezydent Poznania. - Spośród wszystkich miast organizujących Euro, Poznań jest najbliżej Berlina. To miejsce, gdzie energia wschodnich państw Europy styka się z cywilizacją Zachodu – mówił wyliczając dziennikarzom atuty Poznania: ponad 140 tys. studentów, najnowszy i niespotykany w Polsce tabor tramwajowy oraz szereg odbywających się tu festiwali: Malta, Animator, Poznań dla Ziemi, Made in Chicago i Ethno Port.

Podczas targów podpisana została umowa o współpracy turystycznej Wielkopolski z Brandenburgią.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit