III edycja „Święta Wisły”/ Warszawa, 26-27 czerwca

Spotkajmy się na Cyplu Czerniakowskim

Logo

„Święto Wisły” to wielka wodna impreza na królowej polskich rzek. W tym roku organizuje ją Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy, Polska Organizacja Turystyczna  i, oczywiście, Magazyn Sportów Wodnych i Turystyki H2O - inicjator i pomysłodawca wydarzenia.

Głównym celem radosnego przedsięwzięcia jest promocja wszelkich form aktywności wodnej, udowodnienie, że nabrzeże rzeki to doskonałe miejsce do uprawiania sportu i rekreacji, do środowiskowej integracji, promocji i aktywizacji klubów wodniackich.

 Wodne szaleństwo

 Warszawiacy, którzy pojawią się na Płycie Desantu przy ulicy Solec będą mieli do wyboru mnóstwo atrakcji. W trakcie trwania pokazów na lądzie i wodzie spływać będą na miejsce tegorocznego „Święta Wisły” jednostki z całego dorzecza Wisły. Na pokładach RIB-ów i łodzi motorowych mieszkańcy Warszawy będą mogli odbywać krótkie rejsy po Wiśle, zaś na zorganizowane grupy, a także całe rodziny czekają spływy kajakowe.

Zawody i pokazy na wodzie obejmą pokaz Optimist, bieg łódek typu Dezet i bieg smoczych łodzi; regaty żeglarskie w klasie Open; wyścigi motorowodne poduszkowców, pokazy narciarzy wodnych i wakebordu.

 Prezentacje regionów nad Wisłą

 Mnóstwo atrakcji czeka uczestników „Święta Wisły” również na lądzie. Oferty i atrakcje turystyczne swoich regionów przedstawią regionalne organizacje turystyczne z Łódzkiego, Podlaskiego, Dolnego Śląska, Małopolski i Zachodniopomorskiego.

Dla przykładu stoisko ROT WŁ „wpłynie” do Warszawy pod hasłem „Obierz kurs na zachód, zacumuj w Łódzkiem!” oferując wirtualny  wyścig ulicą Piotrkowską, w którym na zwycięzców będą czekały atrakcyjne nagrody, zaś przepłynięcie całego dystansu pozwoli poznać najważniejsze łódzkie imprezy i festiwale. Zaprezentują się urokliwe zakątki Spały, termy Uniejowa, tajemnice Łęczyckiego Boruty, parki Arkadii i Nieborowa. Dla aktywnych czekają szlaki kajakowe Warty, Pilicy i Grabi, liczne trasy rowerowe oraz powstający najdłuższy w Polsce szlak konny. Zimą miłośników białego szaleństwa zaprosi najwyższa w centralnej Polsce góra Kamieńsk.

Podlaska ROT zaprezentuje swe walory pod hasłem „Odkryj Podlaskie podczas Święta Wisły”, aby dokonać mentalnej teleportacji zwiedzających do czterech parków narodowych i trzech krajobrazowych lub na spływy kajakowe Kanałem Augustowskim, Rospudą, Biebrzą, Bugiem i Narwią, liczne szlaki rowerowe Puszczy Białowieskiej, Augustowskiej, Knyszyńskiej, Suwalszczyzny oraz Ziemi Łomżyńskiej.  Atrakcje turystyczne i ofertę wypoczynkowo-rekreacyjną przygotowały Miasto Augustów, Ziemia Łomżyńska oraz Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna. Będzie to doskonała okazja, aby otrzymać przewodniki turystyczne, informatory, mapy i inne materiały promocyjne oraz wygrać bardzo atrakcyjne nagrody w konkursach, np. w konkursie wiedzy o województwie podlaskim z nagrodami niespodziankami.

Zachodniopomorskie prezentować będzie Europejskie Centrum Nordic Walking w Barlinku. To zdobywca Certyfikatu POT w VI edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny w 2008 roku. Na Centrum, którego otwarcie nastąpiło 1 maja 2008 roku, składa się 50 km oznakowanych tras o 3 różnych poziomach trudności: 6 w Barlinecko-Gorzowskim Parku Krajobrazowym i 1 na terenach łąkowo-leśnych w Łubiance. To właśnie w mieście i jego okolicach można przeżyć pasjonującą przygodę w grupie miłośników „kijków”. Doskonale oznakowane szlaki, serdeczność mieszkańców oraz bogata oferta gastronomiczno-hotelowa sprawiają, że każdy kto raz tu przyjedzie, zawsze chętnie wróci po nowe przygody. Turyści zajdą tu także wiele innych możliwości ciekawego spędzenia czasu. W Barlinku można żeglować, opłynąć tramwajem wodnym, łódką lub kajakiem jeziora, udać się na wycieczkę rowerową, łowić ryby, pojeździć konno, a jesienią zbierać grzyby.

Prezentacjom pod namiotami Dolnośląskiego i Małopolski towarzyszyć będą konkursy, np. Konkurs wiedzy o Borach Dolnośląskich, oraz występy zespołów muzycznych.

Organizatorzy „Święta Wisły” nie zapomną także o poszkodowanych w powodzi i podczas trwania całego wydarzenia organizowana będzie zbiórka na rzecz powodzian.

 Finał II edycji Konkursu EDEN

  Podczas sobotniej Gali radosnego „Święta Wisły” Polska Organizacja Turystyczna ogłosi wyniki drugiej krajowej edycji konkursu na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne EDEN, którego jest koordynatorem. Tegoroczna edycja poświęcona była turystyce wodnej, dlatego udział w niej brały te destynacje, które wykorzystują potencjał obszarów nadwodnych  i gdzie rozwój turystyki współgra w sposób zrównoważony z unikalnym charakterem miejsca i potrzebami mieszkańców.

W drugiej krajowej edycji konkursu Eden 2010 „Turystyka Wodna” wzięło udział 21 destynacji. Jury w składzie pięciu niezależnych sędziów - ekspertów turystyki za Najlepszą Europejską Destynację wybrało obszar turystyczny Dolina i Bagna Biebrzy w województwie podlaskim. Kolejne miejsca wśród wyróżnionych zajęły: II miejsce - Dolina Baryczy (woj. dolnośląskie), III miejsce - Międzyodrze - labirynty Doliny Dolnej Odry (woj. zachodniopomorskie), IV miejsce - Jezioro Drawsko - przystań nad brzegiem (woj. zachodniopomorskie), V miejsce - Pętla Żuławska (woj. pomorskie).

O zwycięzcach czytaj także w „Finał II edycji Konkursu EDEN 2010 "Turystyka Wodna"

 Dla każdego coś miłego

 Miłośnicy muzyki na świeżym powietrzu będą mieli do wyboru koncerty szantowe w wykonaniu zespołów szantowych, żeglarskich, folkowych, etno: Donegal o tradycyjnych celtyckich brzmieniach, funkowych: Kardamon i 22 PM oraz rockabilly: zespołu psycho-pankowego Obibox. Gwiazdą wieczoru będą Elektryczne Gitary.

Miasteczko zabaw dziecięcych zaprosi najmłodszych do szaleństw na dmuchańcach, bungee, ściankach wspinaczkowych, do wyścigów na szczudłach i nartach, walk na miecze, strzelania z łuków, zajęć plastycznych i zabaw z animatorami.

Wstęp na „Święto Wisły” jest bezpłatny.

--------------

Patroni medialni: RMF MAXXX, TVN Warszawa, STRÖER

Zapraszamy na stronę EDEN: www.edenpolska.pl oraz na stronę Święta Wisły: www.swietowisly.pl

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit