POIT w Amsterdamie

Stoisko polskie na targach „50+Beurs” w Utrechcie

 Przedstawiciele ośrodka POT w Amsterdamie na stoisku targów „50+Beurs” … Więcej »

To prawda, że świat mód, także turystycznych, podporządkowany jest gustom pełnej życia młodzieży, ale część rynku zarezerwowana jest też dla ludzi nie pierwszej młodości. We wrześniu w Utrechcie odbyła się kolejna edycja bardzo popularnej w Holandii imprezy targowej „50+Beurs”, organizowanej z myślą o ofercie turystycznej dla osób w słusznym wieku.

Przez pięć targowych dni przez halę wystawienniczą przewinęło się prawie 80 tys. zainteresowanych propozycjami wypoczynku pomyślanymi dla tej grupy wiekowej. Dużą frekwencję odwiedzających odnotowało stoisko ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie prezentujące ofertę naszego kraju.

Tradycyjnie turyści po pięćdziesiątce stanowią najliczniejsza grupę spośród Holendrów podróżujących do Polski - przeszło 65 proc. z ogólnej liczby prawie 400 tys. osób z holenderskim paszportem przekraczających polską granicę. Wielu z nich odwiedza Polskę regularnie, co rok. Co szczególnie skłania ich do wyboru Polski, jako miejsca wypadów turystycznych? Przede wszystkim możliwość poznania zabytków i kultury oraz skorzystania z form aktywnego wypoczynku. Najchętniej odwiedzanymi regionami są Małopolska, Mazury, Pomorskie. Cenią sobie pobyt w miastach, przede wszystkim wybierają Kraków, Warszawę, Wrocław, Gdańsk. Zwiedzają też tereny byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Na targach w Utrechcie największe zainteresowanie budziły oferty kilkudniowych pobytów w Krakowie z wycieczkami do Wieliczki i Oświęcimia.


Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!