Berliński POIT

Stoisko POT na Reisen Hamburg 2009

Od 4 do 8 lutego na targach turystycznych REISEN HAMBURG 2009 polskie regiony, miasta i gestorzy atrakcji turystycznych prezentowali swoją ofertę na stoisku narodowym przygotowywanym przez berliński Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej.

W ubiegłym roku targi zwiedziło ponad 78 tys. osób. Nie mniejszym zainteresowaniem zwiedzających cieszą się obecnie. W tym roku na mieszkańców północnych regionów Niemiec zainteresowanych turystyką i caravaningiem czeka na stoiskach w halach przy hamburskim Messeplatz - 1000 wystawców z 80 krajów.

Stoisko POT o powierzchni stu metrów kwadratowych tworzy dziewięciu podwystawców. Regionalne organizacje turystyczne z województwa lubuskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego, uzdrowiska Połczyn Zdrój i Kołobrzeg, Urząd Miasta Poznania, sieć hoteli Vienna International oraz przedsiębiorstwo Żegluga Wiślana.

Lubuskie tradycyjnie kusi turystów szukających propozycji aktywnych form wypoczynku doskonale przygotowaną ofertą, zgodną z oczekiwaniami osób lubiących spędzać chwile w kajaku z wiosłem w dłoniach, oddawać przyjemnościom dwóch kółek czy zażywać relaksu jazdy konnej. Region jest krainą lasów i jezior o obfitującą w atrakcje przyrodnicze, jednym z 5 regionów o najniższym zanieczyszczeniu środowiska, co dodatkowo wpływa na rozwój turystyki przyjazdowej z Niemiec.

Poznań prezentuje szlaki rowerowe i imprezy turystyczno-kulturalne miasta oraz ofertę turystyczną Wielkopolski. Pomorska ROT zachęca zwiedzających przede wszystkim do aktywnych form wypoczynku, kuchni regionalnej oraz szlaków kulturowych. Turyści indywidualni otrzymują kompleksową informację dotyczącą bazy noclegowej, gastronomicznej i największych atrakcji turystycznych w tym regionie. Zachodniopomorska ROT przede wszystkim zwraca klientom uwagę na mnogość możliwych do wyboru sposobów spędzania wolnego czasu - od wypoczynku pod żaglami, spływów kajakowych, wycieczek pieszych i rowerowych, jazdy konnej, gry w golfa, po uprawianie sportów ekstremalnych.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit