Podziękowania dla ROT

Sukces Kraju Partnerskiego ITB, dziełem wspólnym regionów

Prezes POT Rafał Szmytke wręczył przedstawicielom ROT oficjalne podziękowania „za szczególne zaangażowanie w polskie wystąpienie podczas targów ITB”. Wśród nagradzanych pierwszy dyplom trafił do rąk Agnieszki Sikorskiej, dyrektor Śląskiej Organizacji Turystycznej

Symbolicznie i uroczyście, ale też w atmosferze dalekiej od tej, która towarzyszy formalnym spotkaniom, prezes POT Rafał Szmytke przekazywał przedstawicielom regionalnych organizacji turystycznych podziękowania za współpracę przy organizacji targów ITB.

- W imieniu własnym i wszystkich pracowników Polskiej Organizacji Turystycznej,  a także gości, którzy byli zaproszeni na targi ITB Berlin 2011,  pragnę złożyć wyrazy szczególnych podziękowań za profesjonalizm i ogrom pracy włożonej w przygotowanie i udział w organizacji polskiego stoiska narodowego – mówił prezes Rafał Szmytke do przedstawicieli ROT podsumowując efekty kampanii promującej Polskę i polską turystykę w stolicy Niemiec podczas  największej imprezy wystawienniczej światowego biznesu turystycznego.

Spotkanie najbliższych partnerów odbyło się w pierwszym dniu warszawskich targów „Lato” w salach konferencyjnych Centrum Targowo-Kongresowego przy Marsa.

- W opinii kierownictwa Messe Berlin, jak i relacjach międzynarodowych mediów dominował niezwykle pozytywny ton w ocenie przygotowania Polski do roli Kraju Partnerskiego. Wiele wypowiedziano słów chwalących zaskakującą formę przekazu treści promocyjnych i nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz bezbłędną organizację i realizację całości. Przebieg tej imprezy zmienił wyraźnie wizerunek naszego kraju i sposób jego postrzegania przez międzynarodową społeczność. To nie byłoby możliwe bez naszej bardzo silnej współpracy – stwierdził Rafał Szmytke zwracając się do obecnych na spotkaniu osób reprezentujących ROT, najważniejszych partnerów narodowej organizacji.

Ale nie tylko korzystną zmianę międzynarodowego wizerunku Polski wpisuje się w berlińskie podsumowania. W istocie niemniej ważna jest też zmiana poglądów w ocenie znaczenia polskiej gospodarki turystycznej, jaka dokonała się w świadomości wielu wysokiej rangi przedstawicieli polskiej administracji posiadających wpływ na politykę i kierunki rozwoju ekonomicznego naszego kraju. Berlińska prezentacja Kraju Partnerskiego wyraziście pokazała, że turystyka nie zasługuje na błahe traktowanie w kategoriach przyjemności wakacyjnego leniuchowania, lecz sektora kumulującego wielki potencjał gospodarczy.

- W listach przesłanych na ręce prezesa POT było wiele gratulacji. Wielokrotnie proszono mnie, abym przekazał je także całej branży turystycznej, wszystkim ludziom turystyki zaangażowanym w przygotowanie berlińskiej imprezy - zwracał się do zebranych Rafał Szmytke wręczając przedstawicielom ROT oficjalne podziękowania „za szczególne zaangażowanie w polskie wystąpienie podczas targów ITB”. Choć kolejność była dziełem przypadku, ten sprawił, że pierwszy dyplom trafił do rąk Agnieszki Sikorskiej, dyrektor Śląskiej Organizacji Turystycznej. Komentując ten przypadek podkreślmy, że   przygotowana z wielką starannością przez ŚOT prezentacja Szlaku Zabytków Techniki wyróżnionego pierwszym Złotym Certyfikatem POT przyznawanym najlepszym produktom turystycznym, cieszyła się bodaj największym zainteresowaniem berlińczyków.

Jak wielkim przedsięwzięciem logistycznym była organizacja stoiska narodowego Kraju Partnerskiego uświadamia dokumentalny reportaż kręcony przez ekipę filmową  przed i w trakcie imprezy targowej. Jednym z działających na wyobraźnię elementów wyłowionych z natłoku misternie splecionych działań było przygotowanie stołu polskich kulinariów dla czterech tysięcy gości uroczystości inaugurującej ITB. Kilkudziesięcioosobowa ekipa znanego kucharza nad kucharze - Roberta Sowy, przyrządzając smakowite potrawy przetworzyła żywność w objętości 11 ton.


Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit