Kampania pod polską banderą S/Y „Fryderyk Chopin"

To już w tym tygodniu, w sobotę...

12 czerwca mieć będzie miejsce wydarzenie, które zapowiadamy od kilku tygodni. S/Y „Fryderyk Chopin" z załogą Polskiej Organizacji Turystycznej wyruszy w rejs po Europie promując Polskę w krajach, do których zawinie. Polska Organizacja Turystyczna oraz władze Szczecina zapraszają na największe w historii Szczecina widowisko, które towarzyszyło będzie podniesieniu żagli na szkunerze ruszającym w morską podróż.

Wydarzenie będzie głównym punktem obchodów dorocznych Dni Morza. Jego główna część rozpocznie się po zmroku, o godzinie 22.00. Będzie nim imponujący rozmachem efektów scenicznych, multimedialny spektakl muzyczny „Chopin na Chopinie".

Kilka godzin wcześniej, zaplanowana na godzinę 16.00 w salach Muzeum Morskiego przy Wałach Chrobrego 3, odbędzie się konferencja inaugurująca kampanię „Promujmy Polskę Razem". Z przedstawicielami mediów spotkają się między innymi wiceminister sportu i turystyki Katarzyna Sobierajska, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke i prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Obecność żaglowca S/Y „Fryderyk Chopin" w europejskich portach i towarzyszące mu widowiskowe imprezy promujące Polskę i polską turystykę są elementem szerokiej kampanii „Promujmy Polskę Razem". Sam zaś program jest częścią kampanii promocyjnej Polski na rynkach zagranicznych finansowanej ze środków z działania 6.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

W służbie promocji kraju

Nim S/Y „Fryderyk Chopin" opuści szczeciński port członkowie jego wyłonionej w drodze konkursu załogi przed postawieniem stopy na trapie wiodącym na pokład, otrzymają z rąk prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej certyfikaty potwierdzające kwalifikacje i fakt ukończenia szkolenia uprawniającego do pełnienia morskiej służby oraz, co ważniejsze, wypełniania zadań na lądzie, które polegały będą na umiejętnym zainteresowaniu zgromadzonej w europejskich portach publiczności - Polską i jej turystycznymi walorami.

W artystycznej odsłonie szczecińskiego wydarzenia, zgromadzeni przy Wałach Chrobrego widzowie, oficjalni goście, mieszkańcy miasta i turyści wysłuchają, połączonego z wizualną oprawą koncertu chopinowskich aranżacji i kompozycji między innymi w wykonaniu Art Color Balet, Orkiestry Kameralnej Marii Pomianowskiej, pianisty Krzysztofa Jabłońskiego i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Michała Nesterowicza. Gwiazdą wieczoru będzie uznawany za najoryginalniejszego polskiego pianistę dżezowego Leszek Możdżer, który wykona koncert złożony z utworów opartych na twórczości Chopina. Bywalcy koncertów chopinowskich z zainteresowaniem odniosą się z pewnością i ocenią kunszt reżysera spektaklu, który pobudzającą wyobraźnię muzykę genialnego kompozytora wzmógł dodając doń kompozycje efektów świetlnych i wielobarwnej iluminacji.

Prawdziwie marynarskim pożegnaniem szkunera (choć z nutą patriotyczną) będzie narodowa, chóralna szanta „Odpływamy" stworzona specjalnie na tę okazję przez poetę Andrzeja Sikorowskiego i kompozytora Wojciecha Zielińskiego. Ci, którzy byli obecni na próbach scenicznych twierdzą, że miłośnicy tego gatunku muzycznego docenią wartość utworu. Przyznajemy, że wpada w ucho, a jej refren w pamięć - „W górę kotwica - żagle na wiatr - to jest sens życia - ruszamy w świat".

Widziane z lądu i powietrza

Z bogatego programu, który zachęca do udziału w Dniach Morza już od wczesnego przedpołudnia aż do późnych godzin po północy - wybraliśmy atrakcję dla osób, które poczują chęć żeglowania, ale chwilowo wolą trzymać się z dala od wody. Otóż mogą skierować zainteresowanie na cumujący w porcie statek powietrzny. Z pokładu gondoli balonu Polskiej Organizacji Turystycznej, spragnieni tego rodzaju wrażeń, podziwiać będą mogli panoramę Szczecina i obecne przy nabrzeżu żaglowce. Bywalców lubiących nade wszystko stąpać po twardym gruncie, zachęcamy do złożenia wizyty na stoisku promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej, które między innymi służyło będzie oczekiwanym gościom wyczerpującymi informacjami o produktach turystycznych posiadających Certyfikaty POT przyznane przez kapitułę Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit