Najlepszy Produkt Turystyczny

Trudniej o Certyfikat POT

WOT jako pierwsza regionalna organizacja turystyczna ogłosiła listę kandydatów Wielkopolski do Certyfikatów POT. Na zdjęciu Grzegorz Rusiecki, wiceprezydent Miasta Leszna, przewodniczący Organizacji Leszno Region (wyróżnienie Kapituły w kategorii Wydarzenie otrzymał Piknik szybowcowy „Leszno. Rozwiń skrzydła”) oraz Ewa Przydrożny, dyrektor Biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.

Zaostrzają się (w tym dobrym słowa znaczeniu) kryteria przyznawania Certyfikatów w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny.

W ubiegłych edycjach szacowne grono członków kapituły konkursu decydowało o liczbie przyznanych Certyfikatów POT dla produktów turystycznych, a także wyróżnień dla interesujących i rokujących na przyszłość atrakcji, które wszakże nie spełniały jeszcze w danej chwili wszystkich wymaganych kryteriów, jakimi definiowane są produkty turystyczne. W tej edycji organizator konkursu wprowadził istotne ograniczenie. Spośród kandydatur oficjalnie zgłoszonych przez regionalne organizacje turystyczne wyłonionych zostanie najwyżej dziesięć, którym przyznane zostaną Certyfikaty oraz tylko jedno wyróżnienie. O ile decyzja kapituły została ograniczona w zwiększaniu (i przyznawania czasem na wyrost)  liczby laureatów konkursu, o tyle mogą  przyznać mniej Certyfikatów jeśli uznają, że poziom pretendujących produktów turystycznych jest niższy od wymaganego.

20 sierpnia jest ostatnim dniem przyjmowania zgłoszeń do X edycji konkursu POT na Najlepszy Produkt Turystyczny. Wielkopolska Organizacja Turystyczna jako pierwsza  ROT przeprowadziła eliminacje regionalne i wyłoniła kandydatów, które przedstawione zostaną kapitule ogólnopolskiej. Do 15 września zapadnie końcowy werdykt. Ogłoszony zostanie oficjalnie podczas gali 27 września.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit