Trzeci biegun ziemi jest w Europie

Marek Kamiński w trakcie spotkania z dziennikarzami

Marek Kamiński, zdobywca obu biegunów ziemi, pierwszy polarnik, który dokonał tego w ciągu jednego roku – wyznaczył sobie kolejny, trzeci biegun. Wyprawa o nazwie „3 Biegun" jest międzynarodowym projektem edukacyjnym, elementem szerszego programu służącego edukacji i kształtowaniu życiowych postaw młodzieży. Partnerem przedsięwzięcia jest Polska Organizacja Turystyczna.

Polski podróżnik i przedsiębiorca rozpoczął gromadzenie funduszy na kontynuowanie działalności Obozów Zdobywców Biegunów organizowanych przez Fundację Europejskie Obozy Zdobywców Biegunów oraz promocję autorskiej metody Kamińskiego rozwijania osobowości poprzez osiąganie celów, umownych biegunów życiowych. Metoda z powodzeniem stosowana jest podczas wspomnianych obozów, w których uczestniczą dzieci chore i wymagające pomocy. Przykładem jest postawa, chart ducha, determinacja w pokonywaniu słabości prezentowana przez Marka Kamińskiego w trakcie samotnej wędrówki prowadzącej z Kaliningradu przez Polskę, Belgię, Francję, Niemcy do Hiszpanii. Trasa marszu liczy 4 tys. Kilometrów i potrwa 100 dni, zakończy się w Santiago de Compostela, ośrodku kultu i celu pielgrzymek pątniczych, miejscu spoczynku św. Jakuba. Przed wyruszeniem na szlak, Marek Kamiński podzielił się swoimi planami podczas spotkania z dziennikarzami. Oprócz celów merkantylnych, promocji i zbierania środków dla Fundacji, wskazał na osobisty wymiar wędrówki. - Droga do Santiago de Compostela będzie dla mnie czasem zastanawiania się nad wartościami w dzisiejszym świecie, poznawania ludzkich wartości i poglądów – powiedział Marek Kamiński.

Przebieg podróży zostanie uwieńczony w filmie dokumentalnym Jana Czarlewskiego, francuskiego reżysera o polskich korzeniach, laureata wielu nagród międzynarodowych festiwali filmowych, który przez półtora miesiąca będzie towarzyszył w wędrówce polarnika. W promocji przedsięwzięcia uczestniczyły będą ośrodki zagraniczne Polskiej Organizacji Turystycznej w pięciu europejskich krajach.

Informacje o zdarzeniach na trasie wędrówki zamieszczane będą między na FanPage POT

https://www.facebook.com/PolskaOrganizacjaTurystycznaOficjanlyFanPage?ref=ts&fref=ts

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!