XVI Targi Turystyki i Wypoczynku „Lato 2011”

Turystyczny festyn na Marsa

Moment uroczystego przecięcia wstęgi inaugurującego tegoroczne targi „Lato”. Ciężkimi nożycami ostatniego cięcia dokonuje prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, prezes fundacji „Porozumienie Bez Barier”. Na podwyższeniu od lewej Jolanta Koczorowska, burmistrz dzielnicy Wawer; Katarzyna Sobierajska wiceminister MSiT; Rafał Szmytke, prezes POT; Jan Korsak, prezes PIT; Urszula Potęga, prezes MT Targi

Nie ukrywamy, że Aktualności Turystyczne były w dość licznej grupie uczestników targów „Lato”, która z nostalgią wspominała czasy, gdy impreza odbywała się w urokliwej scenerii soczyście zielonych o tej porze roku terenów stołecznego AWF, w atmosferze turystycznego pikniku, w którym uczestniczyły rodziny z dziećmi wspólnie podejmując decyzje o sposobie spędzenia najbliższych wakacji. W tym roku  organizatorzy postanowili nawiązać do dobrych tradycji.

W czasie uroczystego otwarcia szesnastych Targów Turystyki i Wypoczynku „Lato 2011”, prezes MT Polska Urszula Potęga potwierdziła wobec zaproszonych gości postanowienie organizatorów powrotu do formuły wiosennych festynów towarzyszących targowej prezentacji ofert urlopowych. Tę atmosferę warszawiacy lubili i tłumnie odwiedzali tereny bielańskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Zapowiedź powrotu do festynów cieszy bywalców, ale zadanie nie będzie łatwe. Jak bowiem tchnąć  ten szczególny nastrój  weekendowej zabawy plenerowej doskonale udającej się  pośród otoczonych zielenią i obrosłych historyczną patyną hal sportowych – w imprezę na terenie nowoczesnego, lecz zarazem zimnego w swej modernistycznej prostocie obiektu wystawienniczego przy ulicy Marsa, po prawej stronie Wisły?

Przyznajemy, że po części ta niełatwa sztuka udała się organizatorom. Goście targowi nie mogli jak zwykle narzekać na brak różnorodności propozycji wypoczynku i odnowy biologicznej oferowanej na stoiskach 424 wystawców z 18 krajów, w tym polskich regionów. Nie mieli zarazem powodów, by (jak zdarzało się rok wcześniej) zwracać uwagę na monotonię targowego dnia. Znane z telewizji  twarze konferansjerów i występy lubianych artystów przyciągały sporą widownię do stóp estrady nieopodal wejścia do głównej hali. Weekendową publiczność złożoną w dużej części z całych rodzin,  cieszyło też miasteczko zabaw dziecięcych i tor gokartowy. Wszystkie atrakcje bawiące dzisiejszą dziatwę, z której w przyszłości wyrośnie rzesza aktywnych turystów, zapewnili charytatywnie partnerzy MT Polska, za który to gest serdecznego wsparcia, dziękowała wszystkim darczyńcom prezes Potęga w trakcie oficjalnej inauguracji targów przy Marsa.

Honorowym gościem na otwarciu Targów „Lato 2011”, odbywających się pod  patronatem Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, była prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, prezes fundacji „Porozumienie Bez Barier”, która podziękowała  branży turystycznej za pomoc w organizacji wyjazdów wakacyjnych dzieci osieroconych przez ojców, którzy zginęli na posterunku pracy. W tym roku będą to dzieci ofiar katastrofy w Smoleńsku.

Jan Korsak, prezes Polskiej Izby Turystyki, podkreślając istotną rolę kwietniowych  targów przy Marsa w kalendarzu imprez biznesu turystycznego, skierował do organizatorów szczególne słowa uznania za zapewnienie mnogości atrakcji dla rodzin z dziećmi. – Musimy dbać o wychowanie „turomaluszków” poprzez udział w turystyce, uczyć nasze pociechy kultury i właściwych  zachowań spędzania wolnego czasu, natchnąć ich już od najwcześniejszych lat pasją podróży turystycznych – stwierdził prezes PIT.

- Po raz kolejny Polska Organizacja Turystyczna obejmuje patronatem targi „Lato”. Jest to w pełni uzasadnione. Warszawskie targi organizowane po raz szesnasty  u progu sezonu wakacyjnego cieszą się niezmienną renomą wśród klientów z terenu Warszawy i województwa mazowieckiego, oferując bogaty wybór propozycji urlopowych, szczególnie atrakcji polskich regionów – mówił prezes Rafał Szmytke wskazując, że  dzięki tej szerokiej ofercie profesjonalnych produktów turystycznych coraz skuteczniejsza i efektywniejsza staje się w odbiorze promocja Polski i polskiej turystyki na świecie.

Więcej o targach „Lato 2011” czytaj także:

"Sukces Kraju Partnerskiego ITB, dziełem wspólnym regionów"

"Wielka czwórka"

"Dla stoiska, które miało przestać istnieć"

 

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit